Polacy wciąż chętnie rozmawiają przez mobilne GG

Polacy wciąż chętnie rozmawiają przez mobilne GG

Polacy wciąż chętnie rozmawiają przez mobilne GG
20.08.2015 15:27

Wydawać by się mogło, że Hangouty, Messenger Facebooka, a ostatnio też Tinder i Snapchat, wyznaczają standardy komunikacji na urządzeniach mobilnych. Jednak jeśli chodzi o polskie aplikacje, wciąż najpopularniejszą jest dobrze znane GG.

Oczywiście nie oznacza to, że GG nie ustępuje miejsca nowszym rozwiązaniom, lepiej trafiającym w gusta młodych użytkowników, powiązanym z popularnymi usługami bądź po prostu wygodniejszym. Klient GG dla komputerów od trzech lat traci użytkowników. Wiosną 2012 roku miał ich 5,8 miiona, pod koniec 2013 roku 4,6 miliona. W 2014 roku wydawało się, że czat Facebooka jest gwoździem do trumny GG. W styczniu polski komunikator zanotował niewiele ponad 4 miliony użytkowników, w maju 3,34 miliona, w sierpniu 3,22. Drastycznie spadła też popularność stron GG i usług powiązanych z uśmiechniętym słoneczkiem.

Ostatnie badanie Megapanelu pokazuje, że mimo różnych problemów, mobilne GG wciąż jest najpopularniejszą polską aplikacją. W ciągu minionego roku notowało 700-750 milionów krajowych odsłon mobilnych (najmniej w lutym, najwięcej w marcu). Co ważne, popularność aplikacji rośnie. We wrześniu ubiegłego roku zanotowała 402 miliony odsłon, w październiku 485, w listopadzie 565, w grudniu 653. Wygląda więc na to, że sporo użytkowników GG po prostu przeniosło się z komputerów na telefony i tablety.

Liczba krajowych odsłon mobilnych GG jest imponująca z jeszcze jednego powodu – druga w rankingu aplikacja, czyli OpenFM, osiągnęła wynik dziesięciokrotnie mniejszy. W czerwcu było to zaledwie 71 milionów wobec 705 milionów, należących do GG. Trzecia na podium aplikacja Czateria miała wtedy 48 milionów odsłon.

Wynik GG nie pozostał niezauważony także w statystykach całej grupy Allegro-GG, która to w styczniu zanotowała w sumie ponad miliard krajowych odsłon mobilnych. Wynik ten jest godny pozazdroszczenia, gdyż stanowił 18,65% wszystkich krajowych odsłon mobilnych witryn i aplikacji, zarejestrowanych w miesiącu.

Obraz

Oczywiście powyższy ranking bierze pod uwagę jedynie polskie aplikacje i nie daje pełnego obrazu popularności komunikatorów. Według statystyk pobrań komunikatorów dla Windowsa z naszej bazy programów w Polsce najpopularniejszy jest Skype. GG wciąż dobrze się trzyma, ale nowe wersje nie cieszą się już takim powodzeniem. Dość wspomnieć, że wersja 7 jest równie chętnie pobierana, co wersja 12 (200-250 pobrań dziennie). Na systemie OS X GG zostało wyprzedzone przez Skype'a, Vibera i znanego graczom TeamSpeaka. Na Androidzie zaś króluje WhatsApp, a Skype depcze mu po piętach. Większą od GG popularnością cieszą się też Snapchat, Messenger i Viber (Google Hangouts zazwyczaj każdy już ma na telefonie, więc pobrań z naszej bazy ma niewiele). Na iOS zestaw najpopularniejszych komunikatorów wygląda identycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)