Windows 10 wciąż dostępny za darmo. Microsoft blefował?

Windows 10 wciąż dostępny za darmo. Microsoft blefował?

Windows 10 wciąż dostępny za darmo. Microsoft blefował?
17.01.2018 13:50, aktualizacja: 18.01.2018 14:30

Aktualizacja Ze strony Microsoftu zniknęła możliwość darmowej aktualizacji do Windows 10. Wszystko wskazuje, że firma nie planuje już przedłużenia akcji. W oficjalnym komunikacie czytamy o zakończeniu darmowej aktualizacji, a jedyną możliwością uzyskania Windows 10 jest wybranie nowego urządzenia z tym systemem operacyjnym lub kupno licencji.

Opcja darmowej aktualizacji Windowsa 7 lub 8.1 do dziesiątki dla osób korzystających z ułatwień dostępu została ostatnio przedłużona i miała oficjalnie zakończyć się 16 stycznia 2018 roku. Mimo zapowiedzi Microsoftu, możliwość aktualizacji wciąż jest dostępna.

Jak donosi serwis Softpedia, mimo iż mamy już 17 stycznia, opcja aktualizacji wciąż jest aktywna. Można ją wykonać z wykorzystaniem narzędzia Asystent aktualizacji, które nadal poprawnie przeprowadza proces aktualizacji do najnowszej Dziesiątki – na pewno działa na Windows 8.1. Podczas testu serwisu Softpedia nie pojawił się żaden komunikat, który świadczyłby o zakończeniu akcji – komputer został sprawdzony pod kątem zgodności i rozpoczęło się pobieranie plików.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze przedłużenie terminu. Osoby, korzystające z Windowsa z włączonymi ułatwieniami dostępu, miały już wcześniej ustalony termin do 31 grudnia 2017 roku. Microsoft zdecydował się jednak na przedłużenie akcji do 16 stycznia, a najwidoczniej teraz zakończenie ponownie zostało odroczone.

Darmowa aktualizacja oficjalnie miała być dostępna do 16 stycznia.
Darmowa aktualizacja oficjalnie miała być dostępna do 16 stycznia.

Nie jest jeszcze pewne, czy niebawem poznamy nową datę zakończenia promocji, czy też Microsoft po prostu wciąż będzie oferował możliwość darmowej aktualizacji, mimo oficjalnego komunikatu o zakończeniu akcji. W końcu firmie z Redmond zależy, by Windows 10 zauważalnie wyparł z rynku swoich poprzedników – Windowsa 8.1, a przede wszystkim Windowsa 7.

Jeśli więc korzystacie z ułatwień dostępu, to wciąż możecie za darmo sięgnąć po Windows 10. System zdobędziecie na witrynie Microsoftu, skorzystać można także z oficjalnego narzędzia Windows 10 Media Creation Tool lub nieoficjalnego Windows ISO Downloader.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (213)