reklama

Network Monitor bezpośrednio z USB

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pojawiła się ciekawa propozycja dla zaawansowanych użytkowników, którzy doceniają zalety Network Monitora - programu autorstwa Microsoftu do przechwytywania i analizy ruchu sieciowego. Aktualnie najnowsza stabilna wersja to 3.0, choć w programie beta można już testować wersję 3.1.

Wadą skanera w niektórych przypadkach może jednak okazać się fakt, że trzeba go po prostu... zainstalować. Nie jest to nic dziwnego, ale przydałoby się coś, co jednym kliknięciem mogłoby uruchomić skanowanie na dowolnym komputerze. Coś takiego tworzy właśnie w tej chwili Microsoft - narzędzie to nazywa się Network Monitor One-Click Capture Tool.

Póki co w wersji beta, program występuje w dwóch postaciach. Pierwsza to plik spakowanego archiwum, które można przechowywać na przykład w udziale sieciowym serwera i wywoływać ze stacji roboczych. Network Monitor automatycznie zainstaluje wtedy niezbędne komponenty na kliencie, uruchomi skanowanie, a po zakończeniu pracy usunie po sobie ślady. Lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest jednak drugi wariant - umieszczenie plików programu na nośniku USB. Po włożeniu nośnika do gniazda w komputerze podstawowy program Network Monitor uruchomi się automatycznie, a wyniki zapisze na tym samym kluczu USB.

Jak samemu przetestować Network Monitor One-Click Capture Tool? Można zapisać się do programu beta, który jest otwarty. Wystarczy w witrynie Microsoft Connect wyszukać na liście dostępnych połączeń Network Monitor, a przy okazji będzie można pobrać także betę pełnego Network Monitora 3.1.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama