Windows Phone 8.1 z obsługą USB On-The-Go (OTG)? Całkiem prawdopodobne

Windows Phone 8.1 z obsługą USB On‑The-Go (OTG)? Całkiem prawdopodobne

Windows Phone 8.1 z obsługą USB On-The-Go (OTG)? Całkiem prawdopodobne
Redakcja
17.03.2014 23:44

Choć teoretycznie znamy już listę zmian, jakie pojawią się w aktualizacji Windows Phone 8.1, to co trochę pojawiają się nowe informacje dotyczące tego tworu. Już pierwotna lista jest naprawdę bogata, w połączeniu z różnymi doniesieniami czy plotkami rodzi wrażenie, że będzie to coś na miarę Windows Phone 7.5 Mango, który znacznie zmieniał platformę i zwiększał wygodę jej użytkowania. Najnowsze informacje mówią o wprowadzeniu do urządzeń z mobilnymi okienkami obsługi USB On-The-Go (OTG). Poinformował o tym na Twiterze były pracownik Microsoftu o nicku Nawzil.

Obraz

Według jego informacji, po podłączeniu np. dysku twardego czy pendrive do urządzenia z systemem Windows Phone 8.1 zostanie on wykryty automatycznie i telefon uruchomi manager plików z trybem pamięci masowej. Z jego poziomu ma być możliwe przeglądanie wszystkiego co tylko znajduje się na urządzeniu zewnętrznym. Co więcej, ponoć możliwe ma być także podłączenie klawiatury i myszki, a to by oznaczało, że kto wie, ale może i uda się skorzystać z kontrolera z Xboxa, o ile oczywiście Microsoft zdecyduje się na taki krok. Obsługa OTG pozwoliłaby przede wszystkim na zwiększenie ilości możliwych do użycia danych, w szczególności w urządzeniach, które nie posiadają slotu na karty microSD. Pozwoliłoby to także na wygodniejsze korzystanie np. z pakietu biurowego po podłączeniu klawiatury (choć na małym ekranie smartfonu może to być nadal trudne). Oczywiście można by w tym miejscu ponarzekać, że przecież USB On-The-Go było obsługiwane już przez wiele innych systemów i jest wspierane przez lidera, czyli Androida, od dawna.

Aby jednak być prawdomównym trzeba by uwzględnić to, że nie każde urządzenie pozwalało i nadal nie każde pozwala na podłączanie zewnętrznych nośników pamięci za pomocą tego połączenia. Znając natomiast sposób aktualizacji platformy Windows Phone można przypuszczać, że tutaj taką możliwość zyskają wszystkie urządzenia. W końcu Windows Phone 8.1 będzie dystrybuowany przez Microsoft i nie mają tutaj znaczenia aktualizacje producentów takie jak częste i bogate zmiany oferowane przez lidera tej platformy, czyli Nokii. Oczywiście są to tylko domysły i plotki, które nie muszą się ziścić. Mamy jednak nadzieję, że OTG faktycznie pojawi się w aktualizacji mobilnych okienek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)