NexusFile 5.3.3

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NexusFile to bezpłatny menedżer plików, będący doskonałym zamiennikiem dla systemowego Explorera, a także alternatywą dla popularnego Total Commandera.

Program charakteryzuje się dużą szybkością działania i bogatą jak na darmową aplikację tego typu funkcjonalnością, znacznie wykraczającą poza wykonywanie podstawowych operacji na plikach lub folderach. Praca z NexusFile odbywać się może w trybie jedno- lub dwupanelowym (do przełączania między nimi służy skrót Alt+F2), w którym zawartość dysku wyświetlana jest w postaci listy plików lub drzewa. Ponadto w ręce użytkownika trafiają ciekawe opcje, umożliwiające m.in. tworzenie listy ulubionych folderów lub ich organizowania w zakładki. Obie one z pewnością ucieszą wszystkich tych, którym przychodzi pracować z plikami często znajdującymi się w bardzo złożonych i trudnych do zapamiętania lokalizacjach.

Z racji tego, iż NexusFile tworzony został jako zamiennik dla Exploratora Windows to doskonale sprawdza się podczas przenoszenia, usuwania, zmiany nazw plików/folderów i wielu innych prostych operacji wykonywanych na co dzień przez każdego użytkownika komputera. Wśród oferowanej funkcjonalności nie zabrakło także prostego klienta FTP, opcji dzielenia i łączenia plików, zapisu listy plików i folderów do pliku, generowania drzewa z zawartością dysku, opcji oczyszczania komputera z różnego rodzaju zbędnych plików tymczasowych, a także porównywania plików. Program pozwala na tworzenie archiwów ZIP oraz wypakowywanie zawartości plików ZIP, RAR, ARJ, ACE i ALZ (według zapowiedzi twórców wśród obsługiwanych archiwów pojawią się niebawem także 7Z i ISO).

NexusFile dostępny jest w wielu wersjach językowych - w tym także polskiej. Obsługa stylów w połączeniu z opcją konfiguracji kolorystyki poszczególnych elementów pozwala łatwo dostosować wygląd programu do własnych preferencji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!