r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nieoficjalny Service Pack dla Windows 98 SE

Strona główna Aktualności

Zdarzyła się już sytuacja, gdy niezależni programiści stworzyli własną poprawkę dla systemu Windows (z resztą jej jakość pozostawiała wiele do życzenia), zanim poprawka o tej samej funkcji ukazała się na serwerach Microsoftu. Tym razem pewien użytkownik Windows poszedł o krok dalej i wydał... zbiór poprawek Service Pack dla systemu Windows 98 Second Edition, który nigdy przez Microsoft nie został wydany i już nie zostanie, ze względu na zakończony okres podstawowego wsparcia technicznego.

Dodatek Alpera Coskuna - twórcy wielu darmowych programów - powstał zupełnie niezależnie od Microsoftu i nazywany jest "nieoficjalnym", choć składa się z ok. 70 łat pochodzących z witryny Windows Update dotyczących samego systemu (m.in. daje lepsze wsparcie dla USB i rozwiązuje problem ograniczenia obsługiwanej pamięci do 512MB). Service Pack rozpakowuje się i instaluje automatycznie, dorównując łatwością użycia produktom z Redmond.

Zapewne najciekawszym aspektem wydarzenia jest postawa Microsoftu, którego prawnicy potrafią w takiej sytuacji zrobić z igły widły. Tymczasem nic nie wskazuje, aby podobnie miało być w tym wypadku. Zapytany o to rzecznik Microsoftu odpowiedział jedynie lakonicznie, że Microsoft zaleca wszystkim swoim klientom pobieranie poprawek bezpośrednio z serwerów firmy i nie może brać odpowiedzialności za udostępniane inną drogą.

Warto dodać, że Service Pack dostępny jest dla wersji angielskojęzycznej systemu, powstał na podstawie produkcji tajwańskiej, a gotowa jest już prawie finalna wersja czeska. Na stronie domowej autora można też wyczytać, że zajmuje się on również stworzeniem podobnego dodatku dla Windows Me.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.