r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Norton Security 22.11.2.7

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające

Norton Security to sztandarowy produkt firmy Symantec w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. Jest to pełny pakiet ochronny składający się z antywirusa, zapory sieciowej, modułu chroniącego przed nowymi zagrożeniami, ochrony rodzicielskiej, filtra antyspamowego, a także monitora wydajności. Pakiet jest jednym z najpopularniejszych tego typu produktów na świecie.

Galeria programu

Okno główne aplikacji przedstawia stan wszystkich najważniejszych modułów, pozwala również na wykonanie najbardziej istotnych czynności. Zostało one podzielone na zakładki dotyczące zabezpieczeń, tożsamości, wydajności, a także ustawień subskrypcji produktu. Głównym składnikiem pakietu jest antywirus, który pracuje w tle i chroni użytkownika przez zagrożeniami. Na wypadek zupełnie nowych wirusów przygotowano system SONAR, który potrafi je rozpoznać i zablokować jeszcze zanim trafią do sygnatur producenta. Pakiet posiada również w pełni automatyczną, inteligentną zaporę sieciową. Filtruje ona ruch w sieci, automatycznie blokuje ataki wymierzone w komputer. Zapora pozwala na ręczne skonfigurowanie reguł zarówno programów, jak i całych sieci, chroni również przed próbami włamania.

W pakiecie znalazło się również miejsce na moduł antyspamowy, który integruje się z klientem pocztowym Microsoft Outlook. Norton zapewnia również ochronę tożsamości za pomocą dedykowanego sejfu na hasła, a także skanowanie przeglądanych stron w ramach Norton Safe Web. Jednym z modułów jest monitor wydajności, który ostrzega przed zbyt obciążającymi procesami działającymi w tle. Pakiet pozwala na wykonywanie skanowania ręcznego (tradycyjne, za pomocą modułu Power Eraser, skanowanie tablicy Facebooka, a także badanie reputacji plików zgromadzonych na komputerze), a także optymalizację wydajności poprzez defragmentację dysku, usuwanie plików tymczasowych i zarządzanie aplikacjami uruchamianymi razem z systemem operacyjnym.

Pakiet jest udostępniany za darmo w formie 30-dniowej wersji próbnej. W celu dalszego jego używania koniecznie jest wykupienie subskrypcji na produkt. Obejmuje ona możliwość korzystania z usługi ochrony na maksymalnie 5 urządzeniach. Możliwe jest wykupienie licencji za pośrednictwem samej aplikacji. Producent oferuje swój produkt w pełnej, polskiej wersji językowej.

Uwaga!

  • Najnowsza wersja dostępna jest w formie aktualizacji instalowanej z poziomu programu.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ochrona jako usługa: przyglądamy się najnowszemu Norton Security

37
OPROGRAMOWANIE 23.09.2014 | Łukasz Tkacz

Nieco przed miesiącem informowaliśmy o planach firmy Symantec, które dotyczyły wydania nowej edycji popularnego pakietu ochronnego Norton. Produkt ten miał w sobie łączyć całą dotychczasową ofertę, wprowadzać ujednoliconą subskrypcję niezależnie od wykorzystywanych urządzeń, a także kompleksowe zabezpieczenia. Najnowszy Norton Security jest już dostępny do pobrania w wersji finalnej, postanowiliśmy go przetestować. Produkty tej marki są znane i bardzo popularne już od lat na całym świecie. O ile kiedyś pakiet ten był oprogramowaniem nie tylko nieczytelnym, ale i mocno obciążającym komputer…

Recenzje użytkowników

Wydajność, skuteczna ochrona (bardzo dobre wyniki testów laboratoryjnych), brak wpływu na obciążenie systemu, Ochrona SONAR zawsze niezwykle czujna!
Brak
ocena użytkownika

Oprogramowanie Symantec'a to bez dwóch zdań najlepszy antywirus na rynku... program jest super wydajny, nie obciąża w ogóle systemu a przy tym pozostaje niesamowicie skuteczny o czym świadczą choćby ostatnie wyniki testów przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium antywirusowe AV-TEST. Pakiety antywirusowe są rygorystycznie i intensywnie testowane przez cały rok w rozmaitych warunkach, po czym raz do roku przyznawane są nagrody dla najlepszych pakietów w różnych kategoriach. W tegorocznej edycji lista zwycięzców została ogłoszona 17 lutego 2016 roku, po antywirusowego oskara sięgnął oczywiście Norton Security w kategorii "Ochrona".

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj: https://www.av-test.org/en/award/2015/

Osobiście używam Norton'a od prawie dekady na wielu komputerach, laptopach i smartfonach i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, jako wieloletni użytkownik przyznaję, że Norton w starszych wersjach (dawny NIS) potrafił być ciężki dla systemu. Jednak od kilku lat (od wersji NS) sytuacja jest zupełnie odwrotna to Norton jest wyznaczynikiem lekkości i optymalizacji dla innych produktów. Oprogramowanie Norton Security jest godne polecenia nie tylko ze względu na niezawodną ochronę w sieci ale ogromną zaletą produktu jest również to, że kupując jedną licencję możemy chronić od pięciu (wersja Deluxe) aż do dziesięciu (wersja Premium) urządzeń domowych, w tym również mobilnych. Oczywiście w ofercie znajdziemy również wersję dla jednego użytkownika (wersja Standard).

01.03.2016 19:48 | Recenzja do wersji 22.5.4.24
Wydajne i szybkie skanowanie, Prosta obsługa, Ujednolicona licencja na wiele urządzeń, Nowe i przejrzyste menu w porównaniu z NIS 2014
Czasami fałszywe alarmy
ocena użytkownika

Norton Security ( nazywane też Norton Security 2015 ) jest o wiele bardziej wydajnym oprogramowaniem w stosunku do poprzednich wersji ( Norton 2014/2013 etc. ), nowe meu w stylu Modern UI. Podczasn instalacji nowej wersji, stara wersja programu smaa się deinstaluje i instaluje się nowa po ponownym uruchomieniu komputera. Oczywiście jeśli zaznaczymy reinstalację Nortona. Oczywiście wszystkie ustawienia, pliki kwarantanny zostaną zachowane i będą dostępne w nowej wersji programu. Skanowanie plików jest 2 razy szybszej od poprzedniej wersji oraz obciążenie systemu nie przelracza 1% użycia procesora w stanie bezczynnym oraz 10% w czasie skanowania. Oczywiście jednym mankamentem, jeśli chodzi o skanowanie moich plików, to niekiedy fałszywe alarmy, chociażby programu do monitorowania ruchu sieciowej Networx. No i Symantec mógłby się zatroszczyć o oddzielną wersję 64-bitową aplikacji ( wiele innych programów antywirusowych ma swoje 64-bitowe odpowiedniki ). Polecam ten program wszystkim użytkownikom, którzy używają jeszcze starego Nortona, a nie wiedzą, czy opłaca się przesiąść na najnowszą wersję 2015. Owszem, potwierdzam, że się opłaca.

10.11.2014 12:20 | Recenzja do wersji 22.0.0.110
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
forester9   7 #163 23.12.2017 21:24

@arkadek (niezalogowany): zainstaluj dodatek Norton Safe Web
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/norton-safe-web/

  #162 15.12.2017 21:40

W Firefox od wersji 57 nie ma już Norton Toolbar - (te małe ikonki w google pokazujące czy dana strona jest bezpieczna). Czy tylko u mnie nie ma już tego dodatku w Firefox?

Lenovo   8 #161 16.11.2017 11:46

@got3n: Zgodnie z naszą standardową praktyką wdrażamy łatę stopniowo. Wydaliśmy łatkę losowo wybranym klientom, a następnie monitorujemy naszą telemetrię, a także to forum, w poszukiwaniu problemów lub problemów. Po potwierdzeniu skuteczności poprawki udostępnimy ją wszystkim klientom. Prześlemy aktualizację na forach społeczności Norton, gdy udostępnimy ją wszystkim klientom.

got3n   5 #160 14.11.2017 16:40

Najnowsza wersja 22.11.2.7 jest już dostępna (jak zwykle trzeba kilka razy manualnie uruchomić LiveUpdate by dostać patch'a ale standardowo nie wszyscy użytkownicy od razu dostaną aktualizację).

A tutaj zmiany i poprawki w ostatniej wersji: http://utn.pl/EChxz

marciano2222   12 #159 02.11.2017 02:05

@co i jak kupić (niezalogowany): Witaj NS Deluxe jest na 5 stanowisk ,NS Premium jest na 10 stanowisk plus 25gb kopia zapasowa 25GB w chmurze możesz umieścić....oraz Norton Security Standard 1 stanowisko a nie sugeruj się że ktoś napiszę na stronie że 2018 r
teraz jest tak jak widzisz tutaj wersja Norton Security 22.11.0.41 więc kupuj jedną z tych 3 wersji kwestia na ile komputerów potrzebujesz ochronę :) Ja np za Deluxe po przeliczeniu z rubli na pl płacę 90 zł na rok:P KUPUJE W Rosji a rejestruje Norton account w pl i mam wersje Pl Pozdrawiam

Autor edytował komentarz w dniu: 02.11.2017 02:06
  #158 25.10.2017 11:49

Co jest czym? Tutaj widzę Norton Security 22.x. Szukam cen i widzę NS 2018, NS 1, NS (Deluxe) 3.
O co w tym chodzi, bo połapać się nie mogę...

got3n   5 #157 09.10.2017 10:36

Najnowsza wersja 22.11.0.41 jest już dostępna (jak zwykle trzeba kilka razy manualnie uruchomić LiveUpdate by dostać patch'a ale standardowo nie wszyscy użytkownicy od razu dostaną aktualizację).

A tutaj zmiany i poprawki w ostatniej wersji: http://utn.pl/qr8TW

Norton w tej wersji dostał nowy i ulepszony moduł ochrony przed Ransomware, monitorujący i blokujący nieznane zagrożenia na podstawie zachowania działania aplikacji, ponadto wersja 22.11 wnosi usprawnienia dla użytkowników korzystających z kopii zapasowej (Norton Security Premium) oraz została poprawiona kompatybilność z nowym Windows Defenderem w nadchodzącej premierze Windows 10 Fall Creators Update.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.10.2017 10:40
Lenovo   8 #156 08.10.2017 09:30

Co to.Moderator zaciął się? Obecnie obowiązująca wersja to 22.11.0.41. Jest październik 2017 rok!

got3n   5 #155 30.05.2017 12:23

Od dzisiaj na pokładzie mamy wersję 22.9.4.8 (jak zwykle trzeba kilka razy manualnie uruchomić LiveUpdate by dostać patch'a ale standardowo nie wszyscy użytkownicy od razu dostaną aktualizację).

A tutaj zmiany i poprawki w ostatniej wersji: http://utn.pl/GeQqm

dick   5 #153 15.05.2017 19:13

Po aktualizacji nie chce się otworzyć.
Deinstalacja i ponowna instalacja - pomogło.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.05.2017 19:35
got3n   5 #152 15.05.2017 11:22

Od dzisiaj na pokładzie mamy wersję 22.9.3.13 (jak zwykle trzeba kilka razy manualnie uruchomić LiveUpdate by dostać patch'a ale standardowo nie wszyscy użytkownicy od razu dostaną aktualizację).

A tutaj zmiany i poprawki w ostatniej wersji: http://utn.pl/urCjO

Autor edytował komentarz w dniu: 15.05.2017 11:24
got3n   5 #150 08.03.2017 16:57

Norton od najnowszej wersji (22.9.0.71) dostał natywne wsparcie dla systemów 64-bitowych, dlatego polecam każdemu zrobić czystą reinstalację by pliki przeniosły się z Program Files(x86) do Program Files aby w pełni wykorzystać zalety X64. To działa tylko w przypadku czystej instalacji.. Norton po aktualizacji do (22.9.0.71) przez LiveUpdate pozostaje w Program Files(x86).

Polecam oficjalne narzędzie Symantec'a "Norton Remove and Reinstall - http://tiny.pl/gf2qn" najpierw odinstaluje naszego Norton'a a później sam pobierze najnowszą wersję i ją wgra na nasz system.

Autor edytował komentarz w dniu: 08.03.2017 17:01
  #149 23.02.2017 10:03

@got3n: dobrze dziekuje

got3n   5 #148 22.02.2017 23:36

@dede2286 (niezalogowany): Standardowa praktyka Symanteca, najpierw nowy patch jest wysyłany do ograniczonej ilości użytkowników (nie każdy widzi update) gdy potwierdzą efektywność i brak problemów jest udostępniany dla reszty. Na chwilę obecną nowa wersja nie uzyskała jeszcze tego statusu.

Dodam post gdy nowy Norton będzie dostępny już dla wszystkich użytkowników, a powinno to nastąpić lada dzień.

Autor edytował komentarz w dniu: 22.02.2017 23:38
  #147 22.02.2017 12:07

@got3n: witam chciałem zaktualizować i niemozna,czemu

got3n   5 #146 08.02.2017 10:04

Od dzisiaj na pokładzie mamy wersję 22.9.0.68 (jak zwykle trzeba kilka razy manualnie uruchomić LiveUpdate by dostać patch'a).

A tutaj zmiany i poprawki w ostatniej wersji 22.9: http://tiny.pl/gfqkm

vortexx   6 #145 06.02.2017 14:15

Licencja na 3 miesiące dla 5 urządzeń http://www.comss.info/page.php?al=Norton_Security_3month

marciano2222   12 #144 02.12.2016 13:15

@slavek12: Można powiedzieć że działa a raczej robi więcej błędów ...Musisz się logować w swoim Norton i jeszcze dodatkowo w przeglądarce i nadpisuje kilka razy nowe strony w sejfie

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.