Norton Security Norton Security 22.20.5.39

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Norton Security to sztandarowy produkt firmy Symantec w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. Jest to pełny pakiet ochronny składający się z antywirusa, zapory sieciowej, modułu chroniącego przed nowymi zagrożeniami, ochrony rodzicielskiej, filtra antyspamowego, a także monitora wydajności. Pakiet jest jednym z najpopularniejszych tego typu produktów na świecie.

Okno główne aplikacji przedstawia stan wszystkich najważniejszych modułów, pozwala również na wykonanie najbardziej istotnych czynności. Zostało one podzielone na zakładki dotyczące zabezpieczeń, tożsamości, wydajności, a także ustawień subskrypcji produktu. Głównym składnikiem pakietu jest antywirus, który pracuje w tle i chroni użytkownika przez zagrożeniami. Na wypadek zupełnie nowych wirusów przygotowano system SONAR, który potrafi je rozpoznać i zablokować jeszcze zanim trafią do sygnatur producenta. Pakiet posiada również w pełni automatyczną, inteligentną zaporę sieciową. Filtruje ona ruch w sieci, automatycznie blokuje ataki wymierzone w komputer. Zapora pozwala na ręczne skonfigurowanie reguł zarówno programów, jak i całych sieci, chroni również przed próbami włamania.

W pakiecie znalazło się również miejsce na moduł antyspamowy, który integruje się z klientem pocztowym Microsoft Outlook. Norton zapewnia również ochronę tożsamości za pomocą dedykowanego sejfu na hasła, a także skanowanie przeglądanych stron w ramach Norton Safe Web. Jednym z modułów jest monitor wydajności, który ostrzega przed zbyt obciążającymi procesami działającymi w tle. Pakiet pozwala na wykonywanie skanowania ręcznego (tradycyjne, za pomocą modułu Power Eraser, skanowanie tablicy Facebooka, a także badanie reputacji plików zgromadzonych na komputerze), a także optymalizację wydajności poprzez defragmentację dysku, usuwanie plików tymczasowych i zarządzanie aplikacjami uruchamianymi razem z systemem operacyjnym.

Pakiet jest udostępniany za darmo w formie 30-dniowej wersji próbnej. W celu dalszego jego używania koniecznie jest wykupienie subskrypcji na produkt. Obejmuje ona możliwość korzystania z usługi ochrony na maksymalnie 5 urządzeniach. Możliwe jest wykupienie licencji za pośrednictwem samej aplikacji. Producent oferuje swój produkt w pełnej, polskiej wersji językowej.

Uwaga!

  • Najnowsza wersja dostępna jest w formie aktualizacji instalowanej z poziomu programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki do systemu
Wyłączył zaporę sieciową samoistnie.
ocena użytkownika
01.07.2018 08:28 • Recenzja do wersji 22.14.0.54

Wyłączył mi samoistnie zaporę sieciową po raz trzeci - przeszedłem na niemiecki program niezawodny ,chociaż za Norton Security na dwa komputery zapłaciłem niemało!!!!!!!

Wydajność, skuteczna ochrona (bardzo dobre wyniki testów laboratoryjnych), brak wpływu na obciążenie systemu, Ochrona SONAR zawsze niezwykle czujna!
Brak
ocena użytkownika
01.03.2016 19:48 • Recenzja do wersji 22.5.4.24

Oprogramowanie Symantec'a to bez dwóch zdań najlepszy antywirus na rynku... program jest super wydajny, nie obciąża w ogóle systemu a przy tym pozostaje niesamowicie skuteczny o czym świadczą choćby ostatnie wyniki testów przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium antywirusowe AV-TEST. Pakiety antywirusowe są rygorystycznie i intensywnie testowane przez cały rok w rozmaitych warunkach, po czym raz do roku przyznawane są nagrody dla najlepszych pakietów w różnych kategoriach. W tegorocznej edycji lista zwycięzców została ogłoszona 17 lutego 2016 roku, po antywirusowego oskara sięgnął oczywiście Norton Security w kategorii "Ochrona".

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj: https://www.av-test.org/en/award/2015/

Osobiście używam Norton'a od prawie dekady na wielu komputerach, laptopach i smartfonach i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, jako wieloletni użytkownik przyznaję, że Norton w starszych wersjach (dawny NIS) potrafił być ciężki dla systemu. Jednak od kilku lat (od wersji NS) sytuacja jest zupełnie odwrotna to Norton jest wyznaczynikiem lekkości i optymalizacji dla innych produktów. Oprogramowanie Norton Security jest godne polecenia nie tylko ze względu na niezawodną ochronę w sieci ale ogromną zaletą produktu jest również to, że kupując jedną licencję możemy chronić od pięciu (wersja Deluxe) aż do dziesięciu (wersja Premium) urządzeń domowych, w tym również mobilnych. Oczywiście w ofercie znajdziemy również wersję dla jednego użytkownika (wersja Standard).