r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa Nokia E71 – kolejny kultowy model wróci do żywych?

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Na premierę smartfonów Nokia z Androidem HMD Glboal zwróciło uwagę nową Nokią 3310. To granie na sentymentach poskutkowało wydaniem kiepskiego drogiego telefonu, ale o smartfonach z logo fińskiego producenta było w mijającym roku głośno. W nadchodzącym HMD Global może powtórzyć tę strategię – odświeżona zostanie najpewniej kultowa Nokia E71.

Jak informuje serwis Gizmochina, nowa wersja Nokii E71 przeszła już certyfikację FCC i Bluetooth SIG. Wiadomo dzięki temu, że za urządzeniem będą stały te same założenia, co za nową Nokią 3310 – w odświeżonej konstrukcji silnie nawiązującej do oryginału znajdą się podzespoły nieskomplikowanego telefonu z autorskim zamkniętym oprogramowaniem. Oczywiście do dyspozycji użytkowników będzie fizyczna klawiatura QWERTY.

Jeżeli certyfikacja Bluetooth SIG rzeczywiście dotyczy nowej E71, to będziemy mieli do czynienia z telefonem wyposażonym w 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczość 480p, procesor Snapdragon 205, modem LTE, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz pojedynczą kamerę o rozdzielczości 3 megapikseli. Mowa zatem o urządzeniu bardziej zaawansowanym i większym niż nowa Nokia 3310, choć raczej nie ma co liczyć na możliwości, jakie oferował Symbian na oryginalnej E71.

r   e   k   l   a   m   a

Nie ma też wątpliwości, że HMD Global znów chce odświeżeniem kultowego modelu przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje smartfony – w przyszłym roku spodziewamy się premiery Nokii 6, 8 i 10, a pewnie i kolejnych tradycyjnych telefonów komórkowych. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem firma łaskawiej obejdzie się z jednym z najlpszych smartfonów sprzed popularyzacji Androida.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.