Nowa kategoria programów w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dziś utworzyliśmy nową kategorię "Rozszerzenia i powłoki pulpitu" w dziale PROGRAMY -> Akcesoria. Będziemy tam umieszczać ciekawe programy, które umożliwiają dostosowanie, rozszerzenie lub całkowitą zmianę pulpitu Windows. Po przeniesieniu z kategorii "Inne Akcesoria" znalazły się tam: Desktop Sidebar 1.02, Double Desktop 2.0, PowerMenu 1.51, Tapetowiec 1.1.5.8, TrayMenu 2002 oraz Wallpaper Calendar 4.0 LITE. Dodaliśmy również dwa nowe programy: Rainbow Folders 1.02 oraz MP3 Hint autorstwa Piotra Chudzińskiego.

Rainbow Folders (Tęczowe Foldery) to prosty w obsłudze program pozwalający zmienić dowolnie kolor ikony reprezentującej dowolny folder (lub jak kto woli - katalog). Można np. ważne foldery pokolorować na kolor czerwony, foldery do których często coś się kopiuje na zielony, prywatne na niebieski itd. Ułatwia i przyśpiesza to pracę z komputerem. Oprócz zmiany kolorów można ustawić dodatkowe ostrzeżenie przed skasowaniem pokolorowanego folderu, a nawet dowolną wiadomość jaka będzie pojawiała się po zatrzymaniu kursora na chwilę nad ikonką danego folderu.

MP3 Hint jest rozszerzeniem powłoki systemowej typu InfoTip. Po zainstalowaniu, zatrzymanie na chwilę kursora nad ikoną pliku MP3 spowoduje wyświetlenie tzw. "dymka" z podpowiedzią zawierającą informacje (pobrane z tzw. TAGu pliku MP3) takie jak: tytuł, artysta, album, rok, komentarz, gatunek i numer ścieżki. Rozszerzenie to może być bardzo użyteczne w przypadku posiadania dużej ilości plików o nic nie mówiacych nazwach typu Track23.mp3. Dzięki niemu można bez trudu rozpoznać dowolny utwór, bez konieczności wczytywania go do odtwarzacza. Rozszerzenie obsługuje TAGi w wersjach: ID3v1 i ID3v1.1 oraz działa przez sieć lokalną.

W najbliższym czasie dodamy także inne programy m.in. zaproponowany przez kilku użytkowników vortalu, bardzo popularny WindowBlinds umożliwiający zmianę powłoki (obecnie jest w trakcie testowania ;-). Dodam jeszcze, że wiele innych nowych programów dodanych w ostatnim czasie do vortalu jest także wynikiem Waszych propozycji. Bardzo dziękujemy!

© dobreprogramy
s