Nowa wersja KDE

Strona główna Aktualności

O autorze

KDE, a właściwie K Desktop Environment, jedno z dwóch najpopularniejszych środowisk graficznych dostępnych dla systemów linuksowych i pochodnych, jest od wczoraj dostępne w nowej wersji, oznaczonej numerem 3.5.

KDE jest dość podobne w wyglądzie do środowiska graficznego zawartego w Windows, dlatego przez większość specjalistów jest polecane jako pierwsze środowisko dla początkujących użytkowników, zwłaszcza przesiadających się z systemów firmy Microsoft.

W nowej wersji wprowadzono wiele kosmetycznych poprawek, zintegrowano także ze środowiskiem narzędzie SuperKaramba, będące linuksowym odpowiednikiem np. windowsowego Samurize. Zintegrowana przeglądarka www, Konqueror także została zaktualizowana i przechodzi pomyślnie bardzo popularny ostatnio test Acid2, świadczący o jakości obsługi technologii CSS2, a komunikator Kopete obsługuje protokoły MSN i Yahoo, potrafi także odbierać obraz z kamerek internetowych.

Usprawniono także obsługę urządzeń wymienialnych, po podłączeniu urządzenia (lub włożeniu płyty CD) użytkownik ma do dyspozycji konfigurowalną listę możliwych czynności, wprowadzono także obsługę list dostępu (ACL).

© dobreprogramy
s