r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nowe funkcje Windowsa 10 dostępne dla każdego, wystarczy pobrać je ze Sklepu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft sprawdza nowy sposób, dzięki któremu mógłby zbierać od użytkowników więcej informacji o testowanym dopiero oprogramowaniu. Naturalnie największym tego typu przedsięwzięciem jest Windows Insider, w ramach którego użytkownicy otrzymują najświeższe (ale niekoniecznie stabilne) kompilacje Windowsa 10 i jego funkcji, jednak w tym przypadku chodzi o testowanie aplikacji ze Sklepu.

Na nową funkcjonalność w tym zakresie zwrócono uwagę na łamach serwisu Thurrott. Obok niektórych dostępnych w Sklepie, wbudowanych w Windows 10 aplikacji pojawiła się informacja o możliwości dołączenia do grona testerów – analogicznie jak ma to miejsce na przykład w Androidzie w przypadku testów beta. Wszystko wskazuje na to, że możliwość ta będzie całkowicie niezależna od programu Insider.

Komunikaty o możliwości przetestowania najnowszych wersji programów już teraz pojawiły się u części użytkowników obok aplikacji wbudowanych w system Windows 10. Znalazły się się między innymi obok Aparatu, Zdjęć czy Alarmów i zegara Windows. Funkcja jak na razie pozostaje dość tajemnicza. Microsoft nie zdradził jak dotąd szczegółów i wszystko wskazuje na to, że jest to dopiero funkcjonalność testowana.

Pomysł wydaje się jednak interesujący z punktu widzenia użytkowników, którzy zainteresowani są najnowszymi opcjami testowanymi w ramach konkretnych aplikacji, ale jednocześnie nie chcą przystąpić do programu Insider. W końcu w ten sposób oprogramowaniem testowym staje się cały system operacyjny, a nie wszyscy chcą narażać się na ewentualne komplikacje podczas codziennego korzystania z komputera.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem