reklama

Nowy Flickr będzie oferował 1 TB miejsca na zdjęcia i filmy na darmowych kontach

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Ciekawe rzeczy dzieją się w siedzibie Yahoo!. Po kupnie Tumblra podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku gigant ogłosił premierę nowej wersji Flickra — serwisu pozwalającego udostępniać zdjęcia i krótkie filmy, często określanego jako sztandarowy przykład Web 2.0. Flickr powstał w 2004 roku w Kanadzie. W marcu 2005 został kupiony przez Yahoo!, a przechowywane na nim zdjęcia przeniesione na amerykańskie serwery i pod tamtejszą jurysdykcję, co wzbudziło protesty użytkowników.

Przede wszystkim, nowy Flickr będzie lepiej eksponował zdjęcia — w końcu do tego został stworzony. Strumień fotografii użytkownika można opatrzyć okładką i zdjęciem profilowym wysokiej w wysokiej rozdzielczości. Tu Yahoo! idzie w kierunku podobnym do Google+ czy serwisów służących tylko dzieleniu się uchwyconymi obrazami. Limit przestrzeni, którą otrzymają użytkownicy darmowych kont, został podniesiony do 1TB. Na blogu Flickra tę decyzję słusznie uzasadniono potrzebą przechowywania zdjęć w każdej rozdzielczości i w dowolnym formacie. Jest to bardzo ciekawe posunięcie na tle konkurencji — najpopularniejsze dyski w chmurze oferują maksymalnie kilkadziesiąt GB.

Na uwagę zasługują także nowe narzędzia do zarządzania zdjęciami, pełnoekranowy pokaz slajdów i odświeżona aplikacja dla Androida (dogoniła wersję dla iOS z grudnia). Podniesione zostały także ograniczenia nakładane na filmy. Teraz można na Flickrze zapisać wideo w rozdzielczości HD o długości do 3 minut.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić