Nowy Surface Pro: pasywne chłodzenie i 13,5 godziny na baterii (aktualizacja)

Strona główna Aktualności

O autorze

Aktualizacja
Znamy już polskie ceny Surface'a Pro:
128 GB / Intel Core m3 / 4 GB RAM –4099 zł
128 GB / Intel Core i5 / 4 GB RAM – 4999 zł
256 GB / Intel Core i5 / 8 GB RAM – 6499 zł
256 GB / Intel Core i7 / 8 GB RAM – 7899 zł
512 GB / Intel Core i7 / 16 GB RAM – 10999 zł
1 TB / Intel Core i7 / 16 GB RAM – 13599 zł

Podczas dzisiejszej konferencji w Szanghaju, Microsoft zaprezentował nowe urządzenie z rodziny Surface, Surface Pro. Dzięki wcześniejszym przeciekom, jak i wypowiedziom samych pracowników Microsoftu wiedzieliśmy, że nie należy spodziewać się rewolucji. Surface Pro to raczej odświeżona wersja Surface Pro 4 z drobnymi poprawkami konstrukcyjnymi, niż kolejna odsłona serii.

W kwestii samej konstrukcji Microsoft zdecydował się na kosmetyczne, ale przydatne poprawki. Zaokrąglone zostały nieco krawędzi, przez co korzystanie z urządzenia, które przecież kwalifikować trzeba jako mobilne, powinno być bardziej komfortowe. W Surface Pro znajdą się oczywiście procesory Intela siódmej generacji. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi także wariant z obsługą LTE, co już teraz jest źródłem spekulacji: czyżby ta wersja Surface'a Pro miała zostać wyposażona w procesor ARM?

Dużą nowość stanowić ma nowy pasywny system chłodzenia, choć tylko w konfiguracjach z CPU m3 oraz i5, dzięki czemu Surface Pro nie będzie skażony wadą poprzedników w postaci głośnego działania wentylatora. Pasywne chłodzenie ma także wpływać na czas pracy na jednym ładowaniu: nowy Surface Pro ma oferować 13,5 godziny. Nowe urządzenie jest także lżejsze i smuklejsze niż poprzednia odsłona.

Wraz z premierą Surface’a Pro, Microsoft zaprezentował także odświeżone akcesoria: nową klawiaturę TypeCover oraz rysik. Zgodnie z przeciekami, w urządzeniu zabrakło gniazda USB typu C. Hybrydy z linii Surface Pro stanowią klasę samą dla siebie, być może dlatego Microsoft zdecydował się w tym roku na dopieszczanie szczegółów, rezygnując jednocześnie z nadawania urządzeniu kolejnego numeru. Zupełnie jak Apple.

© dobreprogramy