Nowy polski MVP

Strona główna Aktualności

O autorze

W bieżącym cyklu nominacyjnym tytuł Microsoft Most Valuable Professional otrzymał Bartosz Pampuch w kategorii Visual Developer - Team System. Jednocześnie przedłużono na kolejny rok nominację dla Piotra Palusińskiego (Windows - Shell/User). Przedłużenia nie uzyskał Piotr Dobrowolski (Visual Developer - Visual C#).

Tytuł Most Valuable Professional jest przyznawany przez Microsoft osobom, które swój wolny czas poświęcają na pomoc użytkownikom jego produktów. Nagradzane są takie formy aktywności jak udzielanie się na grupach dyskusyjnych i forach, prowadzenie blogów technicznych, występy na konferencjach. Tytuł nadawany jest na okres jednego roku za osiągnięcia w roku poprzednim. Nominacje przyznawane są co kwartał. Jeśli dana osoba po roku nadal aktywnie dzieli się swoją wiedzą, nominacja zostaje przedłużona na rok kolejny. MVP korzystają z szeregu benefitów - m.in. dostępu do oprogramowania, możliwości bezpośredniego kontaktu w twórcami produktów w centrali korporacji, a także uczestniczą w zamkniętych konferencjach. W Polsce są obecnie 44 osoby wyróżnione tym tytułem.

Warto dodać, że w dniach 22-24 września odbyła się konferencja MVP Open Days w Cavtat w Chorwacji. Zaproszono na nią MVP z regionu Central & Eastern Europe. Była ona doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi MVP a także szczerej rozmowy z pracownikami Microsoftu, m.in. o nieszczęsnym portalu ITCore. Wśród sesji technicznych wyróżniała się prezentacja Macieja Pileckiego "Dude, where is my memory?" opisująca zarządanie pamięcią w SQL Serverze oraz rozprawiająca się z różnymi mitami dotyczącymi tego tematu. Mało brakowało, aby przez awarię laptopa prezentacja zmieniła tytuł na "Dude, where is my presentation?". Dane udało się jednak w ostatniej chwili odzyskać i uczestnicy konferencji mogli wysłuchać wykładu interesującego nawet dla tych, którzy nie zajmują się SQL Serverem.

© dobreprogramy

Komentarze