Nowy skaner antywirusowy online firmy Trend Micro

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu firma Trend Micro udostępniła nową wersję bezpłatnego skanera antywirusowego online HouseCall. W porównaniu do poprzedniej wersji skaner został wzbogacony o moduł wyszukiwania oprogramowania szpiegowskiego.

Ulepszony moduł antispyware'owy skanera HouseCall został opracowany na bazie technologii firmy InterMute, przejętej kilka miesięcy temu przez Trend Micro. Skaner wykonany jest w technologii Java, dlatego mogą korzystać z niego użytkownicy przeglądarek Internet Explorer, Mozilla Firefox i Netscape oraz systemów operacyjnych Linux, MacOS X i Solaris.

Nowy skaner antywirusowy Trend Micro nie tylko wykrywa wirusy ale także je usuwa - w zamian za dobrowolną wpłatę na konto jednej z dwóch organizacji: Close the Gap (użytkownicy w Europie i Afryce) oraz Schools Online (użytkownicy w USA). Program Close the Gap zakłada zlikwidowanie różnic w informatyzacji społeczeństwa poszczególnych regionów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Organizacja Schools Online zajmuje się z kolei poszerzaniem dostępu uczniów i studentów do internetu i elektronicznych baz wiedzy, wspiera też edukacyjne projekty dostępne przez internet.

© dobreprogramy
s