Odnowione Galaxy Note 7 tafią na półki jako Fandom Edition

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Od jakiegoś czasu mówiło się, że Samsung planuje ponownie wprowadzić na rynek Galaxy Note’a 7. Pogłoski zostały potwierdzone i, jak donosi The Wall Street Journal, koreański producent 7 lipca, pod nową nazwą i z nieco innymi komponentami, wypuści serię 400 tys. sztuk Galaxy Note 7. Zostaną one opatrzone nazwą Fandom Edition.

Będzie to odnowiona wersja Galaxy Note 7 składająca się z nowych podzespołów. Nie podano dokładnej specyfikacji, ale możemy mieć pewność, że znajdziemy tam nową baterię, preinstalowany będzie też Android 7. Smartony trafią głównie do Korei Południowej i dostępne będą za 700 tys. wonów, co stanowi równowartość ponad 2,4 tys. Co do pozostałych krajów, ich lista zostanie potwierdzona w innym terminie. Jest jednak prawdopodobne, że nie pojawią w Europie.

Galaxy Note 7 FE, czyli Fandom Editon, może zostać udostępniony równolegle z Note 8. Trzeba przyznać, że Samsungowi, dzięki nowym urządzeniom z serii Galaxy S, szybko udało się zmyć wizerunkową wpadkę Note'a 7. W efekcie jego wadliwej baterii Samsung zmuszony był do wycofania urządzenia ze sprzedaży. Udało się odzyskać 3 miliony sztuk, z czego – jak się okazało po przeprowadzonych badaniach - 330 sztuk było defektywnych.

Po wnikliwej serii dochodzeń Samsung ustalił, że winowajcą były dwie firmy, z czego jedną z nich był sam Samsung SDI. W efekcie całej akcji Koreańczycy stracili 5 miliardów dolarów. Ciężko jednak oczekiwać, żeby Galaxy Note’a 7 Fandom Edition uszczuplił popularność Note'a 8 – Samsung sprytnie odwołał się tutaj do fanów marki i wartości kolekcjonerskiej odnowionych FE.

© dobreprogramy