reklama

Office 14 będzie zgodny również z Windows XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ciekawostka od zespołu produktowego pracującego nad nową wersją Office, póki co kodowo oznaczoną numerem 14 - jego aplikacje będzie można uruchomić na Windows XP.

Niektórym być może wyda się to niczym nadzwyczajnym, ale wcale nie było to takie pewne - przykładowo Office 2007 pracuje tylko z najnowszą (Windows Vista) i poprzednią (Windows XP) edycją systemu operacyjnego Microsoftu. Gdyby więc jednak zdecydowano się na ograniczenie zgodności Office 14 do Windows 7 i Windows Vista, zdziwienie byłoby raczej nieuzasadnione.

Niewątpliwie do umożliwienia pracy Office 14 na Windows XP firmę Microsoft skłoniła ogromna baza instalacji Windows XP. Zwłaszcza w firmach proces migracji na Vistę postępuje wyjątkowo ociężale, a przynajmniej było tak do niedawna. Jeśli dodać do tego fakt, że nowy Office nie pojawi się równocześnie z Windows 7 tak, jak w przypadku Visty i Office 2007, takie posunięcie wydaje się bardzo racjonalne - w innym przypadku Microsoft sam wydatnie ograniczyłby sobie liczbę potencjalnych użytkowników.

Przypomnijmy, że premiera nowego Office planowana jest aktualnie mniej więcej na połowę 2010 roku po tym, jak Steve Ballmer poinformował niedawno o opóźnieniu w pracach. Windows 7 z kolei ma pojawić się w finalnej wersji w okolicach września tego roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić