Oficjalne forum AVAST Software padło ofiarą hakerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Konta sporej części użytkowników oficjalnego forum związanego z popularnym antywirusem padły ofiarą cyberprzestępców. Aktualnie zostało one wyłączone, a firma pracuje nad rozwiązaniem obecnej sytuacji.

Może wydawać się dziwne, że mimo iż firma AVAST Software zajmuje się tworzeniem programów chroniących komputer przed szkodliwym oprogramowaniem, nie była w stanie odpowiednio zabezpieczyć własnego forum. W miniony weekend nastąpiło włamanie i naruszone zostały dane użytkowników. Zagrożonych może być około 400 tysięcy osób. Podczas ataku zostały wykradzione loginy, hasła oraz adresy pocztowe. Jeśli z takich samych danych do logowania korzystaliśmy na innych serwisach, to powinniśmy zmienić hasła na tych stronach. Producent bardzo popularnego darmowego antywirusa zaświadcza, że dane dotyczące kart kredytowych i innych form rozliczeń nie zostały skradzione.

Obecnie forum zostało wyłączone i jest przenoszone na inną platformę. Po jego przywróceniu wszyscy użytkownicy będą musieli ustawić nowe hasło, ponieważ obecne nie będzie działać. Dyrektor generalny, Vince Steckler, obiecuje, że forum od teraz będzie znacznie bezpieczniejsze i podobna sytuacja się nie powtórzy.

Niepokojący jest fakt, że producent oprogramowania zabezpieczającego nie był w stanie ochronić własnych klientów. Ta sytuacja może bardzo negatywnie odbić się na liczbie użytkowników, przecież to właśnie AVAST Software kojarzy się z bezpieczeństwem. Jednak ta wpadka powinna spowodować, że od teraz użytkownicy oficjalnego forum avast! będą znacznie bezpieczniejsi i podobna sytuacja nie powinna się już powtórzyć. Przynajmniej ja mam taką nadzieję.

© dobreprogramy

Komentarze