r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OneNote 16.8

Strona główna iOS Akcesoria Notesy

OneNote to rozbudowany notatnik od Microsoftu. Choć wersja PC jest dostępna na rynku od wielu lat, dopiero od niedawna jest on mocno promowany jako usługa dla każdego, w tym użytkowników urządzeń mobilnych.

Wersja na iOS zapewnia nam dostęp do już stworzonych notesów oraz notatek, pozwala także na tworzenie nowych. Ilość narzędzi edycji tekstu nie zachwyca, jest ich dosłownie kilka. Do wielu zastosowań wystarczą, jednak miłośnicy bardziej zaawansowanych efektów, będą rozczarowani.

r   e   k   l   a   m   a

W przeciwieństwie do wersji Windows Phone oraz Android mamy możliwość otwierania notatek zabezpieczonych hasłem, a także dodawania hasła do nowych zapisków. Dodatkowe opcje uzyskamy korzystając z aplikacji na iPadzie. OneNote dla iOS posiada także widget dla paska powiadomień. Z jego poziomu możemy w szybki sposób tworzyć nowe notatki.

Bardzo dobrze sprawują się narzędzia związane z aparatem. Poza zwykłym zdjęciem oferują tryb dokumentów oraz tablicy. Dzięki nim, z tła jest usuwane wszystko co zbędne, a tekst oraz narysowane elementy zostają odpowiednio wykadrowane i wyostrzone. Jest to odpowiednik aplikacji Office Lence znanej posiadaczom Windows Phone. Program wspiera także możliwości oferowane wraz z iOS 9. Pozwala przeszukiwać notesy za pomocą systemowej wyszukiwarki spotlight oraz obsługuje tryb współdzielenia ekranu z innymi aplikacjami.

OneNote to prosty i szybki mobilny notatnik. Posiada drobny ułamek funkcji jakie oferuje jego komputerowy odpowiednik, zarazem skupia się na tym co najważniejsze. Szybki dostęp i tworzenie nowych zapisków (w tym z poziomu menu widgetów), skanów czy też list z zadaniami. Oferuje mniej niż choćby konkurencyjny Evernote, z drugiej strony jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. Wszystkie jego opcje dostępne są za darmo, jedynym wymogiem jest konieczność posiadania konta w usłudze Microsoftu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
OPROGRAMOWANIE 23.09.2016 | Anna Rymsza

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Evernote zrobił się za drogi i narzuca zbyt wiele ograniczeń. Zobacz czym go zastąpić

55
OPROGRAMOWANIE 01.07.2016 | Adam Golański

Evernote niemile nas zaskoczyło w tym tygodniu, przypominając, że przechowywanie swoich danych w niewolnych usługach i oprogramowaniu zawsze wiąże się z ryzykiem – po prostu nie wiemy, co w przyszłości przyjdzie właścicielom do głowy. Przypomnijmy: nie tylko znacznie podrożały konta Plus i Premium, ale też na darmowe konto Basic narzucono poważne ograniczenia, na tyle poważne, że trzeba zastanowić się nad czymś innym. Czy użytkownicy Evernote zagłosują nogami? My już do tego się przymierzamy. Dla darmowej wersji Basic nagle wprowadzono ograniczenie synchronizacji do dwóch urządzeń i zaledwie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.