OpenBazaar 2.1.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Inne programy internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenBazaar to open source'owa aplikacja kliencka zdecentralizowanej platformy handlowej o tej samej nazwie, w której walutą jest m.in. Bitcoin (ale nie tylko). Umożliwia ona przeprowadzanie różnego typu transakcji pomiędzy użytkownikami, a jej olbrzymią zaletą jest rozproszona struktura i co za tym idzie także anonimowość.

OpenBazaar dziala w oparciu o sieć P2P i umożliwia sprzedaż oraz zakup różnego rodzaju towarów i usług. Platforma zapewnia możliwość budowania reputacji, komentowania oraz zakupu za pośrednictwem specjalnych użytkowników, tzw. arbitrów. Możliwe jest tworzenie własnych sklepów, sprzedaży za ich pośrednictwem niemal dowolnych rzeczy, a także obserwowanie poczynań innych osób.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OpenBazaar dostępny – zdecentralizowany handel pozbawiony ograniczeń

36
05.04.2016  •  Maciej Olanicki

Sklepy czy serwisy umożliwiające wymianę dóbr, które wymykają się rządowym regulacjom, powstają i upadają. Najbardziej znamienity przykład stanowi oczywiście słynny Silk Road. Dziś oficjalnie pojawił się jednak nowy gracz, którego uśmiercić nie będzie łatwo – OpenBazaar. Dlaczego akurat OpenBazaar nie miałby podzielić losu Silk Road, a jego twórcy losu Rossa Ulbrichta skazanego na dożywocie? Przede wszystkim za sprawą decentralizacji – platforma jest rozproszona i do działania wykorzystuje protokół P2P, przez co niemożliwe jest jej wyłączenie, gdyż nie operuje dzięki scentralizowanym…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Meszuge   17 #1 05.04.2016 22:37

Nie tylko Bitcoin jest walutą, ale czy polskie złotówki też?

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi