reklama

OpenID - kolejny cel Google Apps

Strona główna Aktualności

O autorze

Eric Sachs, jeden z menadżerów firmy Google, przyznał niedawno, że jego spółka zamierza wprowadzić funkcję OpenID na kontach Google Apps używanych przez firmy, instytucje naukowe oraz różne organizacje. Warto jednak zaznaczyć, iż nie jest to oficjalne stanowisko firmy. Informacja ta ukazała się niejako przez przypadek, jako robocza notatka przedstawiciela Google, na oficjalnej stronie OpenID. OpenID to rozproszony system zarządzania tożsamościami w Internecie. Umożliwia on używanie tego samego profilu użytkownika (identyfikatora OpenID) na różnych portalach czy sklepach w Sieci.

Przedstawiciel firmy Google poinformował, że nowe rozwiązanie umożliwi użytkownikom logowanie się do wielu stron internetowych przy użyciu loginu oraz hasła z konta Google Apps. Ma to pomóc firmom oraz organizacjom, które nierzadko korzystają z wielu usług SaaS (Software as a Service) w jednym czasie. W opublikowanej notatce czytamy, że: Google OpenID pozwoli użytkownikom na uzyskanie bezpiecznego dostępu również do takich serwisów jak Salesforce.com, SuccessFactors czy WebEX. Dodatkowo, możliwe będzie logowanie się na stronach partnerów biznesowych czy witrynach konsumenckich.

Eric Sachs wyraził również swoje zaniepokojenie tym, iż plany Google mogą nie spotkać się ze zbyt przychylną opinią prasy oraz części społeczności związanej z OpenID. Powód jest jeden: nowe rozwiązanie korzysta z funkcji, które nie są w OpenID do końca zaakceptowane. Przedstawiciel amerykańskiego giganta obawia się, że jego firmie mogą zostać przypisane "złe intencje".

Warto dodać, że oficjalne oficjalne komunikaty w tej sprawie ukażą się najprawdopodobniej w przeciągu najbliższych "kilku tygodni".

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama