OpenOffice 2.0 opóźniony

Strona główna Aktualności

O autorze

Prace nad OpenOffice 2.0 wydłużyły się za sprawą małej liczby programistów chcących brać udział w przedsięwzięciu - taką informację wystosowali liderzy projektu do społeczności Open Source. Prace zatrzymał również problem polegający na niemożności zapisu elementów graficznych w dokumentach formatu OpenDocument opartego na standardzie XML. Dodatkowy czas dany deweloperom zostanie także wykorzystany na poprawienie drobnych błędów związanych z drukowaniem.

Wciąż brakuje osób, które będą miały dość zapału i odwagi, by pracować nad liczącym ponad 10 milionów linii kodem - jak mówią sami programiści - zbyt dużym kodem. Grupa OpenOffice.org jest zatem zainteresowana deweloperami, którzy chcą i faktycznie zaangażują się w prace nad projektem. Poszukiwania prowadzone są wśród firm, jak i indywidualnych programistów.

Największy wkład do OpenOffice wnosi obecnie Sun Microsystems, z ramienia którego nad projektem pracuje 50 programistów. Następny jest Novell z 10 osobami, w tym z czwórką aktywnych deweloperów. Opóźnienie, o którym mowa spowodowało przesunięcie daty wydania finalnej wersji OpenOffice 2.0 o około tydzień.

© dobreprogramy
s