OpenSignal - mapy 3G/4G/WiFi OpenSignal - mapy 3G/4G/WiFi 7.18.1-1

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki aplikacji OpenSignal możemy nadzorować i zarządzać połączeniami sieciowymi naszego urządzenia. Dotyczy to zarówno transmisji danych poprzez nadajniki operatora jak i połączeń za pomocą Wi-Fi

W oparciu o nasze położenie OpenSignal potrafi wyświetlić położenie najbliższego masztu, a także zasięg dostępnych sieci komórkowych. Możemy edytować jakie dane mają być wyświetlane, które sieci oraz jaki rodzaj połączenia. Za pomocą mapy śledzimy także rozmieszczenie punktów Wi-Fi w naszej okolicy, z wyszczególnieniem tych darmowych.

Za pomocą OpenSignal możemy także sprawdzić jakość naszego połączenia przeprowadzając klasyczny speedtest. W dziale statystyk dowiemy się o ilości danych pobranych oraz wysłanych, czy też ilości czasu jaki spędziliśmy poza siecią. Wszelkie dane, a także sama nawigacja zostały dokładnie opisane, dzięki czemu nie powinno być wątpliwości jak z aplikacji korzysta oraz do czego służy wybrana opcja.

OpenSignal dostępny jest za darmo. Choć aplikacja miewa czasem problem z odświeżaniem danych (zwłaszcza tych na mapie) warto poświęcić jej odrobinę miejsca w pamięci urządzenia. Zwłaszcza jeżeli często korzystamy z sieci w rejonach ze słabym zasięgiem. Za wadę należy uznać jej tłumaczenie, wykonane za pomocą translatora czasem potrafi bardziej utrudniać niż pomagać w nawigacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!