r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OpenVPN 2.4.4

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Zdalny dostęp (dla specjalistów IT)
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenVPN to najnowsza wersja klienta wieloplatformowego, cenionego przez użytkowników na całym świecie, serwera VPN, pozwalającego na zestawienie pomiędzy hostem, a komputerem lokalnym szyfrowanego z użyciem biblioteki OpenSSL połączenia, obsługującego uwierzytelnianie z użyciem kluczy, jak również certyfikatów, nazwy użytkownika i hasła, a także, w wersji dla Windows, dodatkowych kart. Dodatkowymi atutami aplikacji jest obsługa maszyn znajdujących się za tzw. NAT-em, dynamicznych adresów IP, wysoka skalowalność oraz mechanizm równoważenia obciążenia. Warto przy tym zaznaczyć, iż program, jako jeden z nielicznych wśród swoich konkurentów nie działa w oparciu o protokół IPSec.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy OpenVPN 2.4.0 dostępny: liczne nowości i brak wsparcia dla Windowsa XP

11
OPROGRAMOWANIE 28.12.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dla wielu trudno dziś sobie wyobrazić pracę bez możliwości korzystania z wirtualnych sieci prywatnych. Jednym z najpopularniejszych klientów serwerów VPN jest darmowy i otwarty OpenVPN. Właśnie ukazała się jego najnowsza wersja oznaczona numerem 2.4.0, przynosząca liczne nowości. Dostępna dziś wersja OpenVPN mogła trafić do użytkowników nieco wcześniej. Twórcy programy zdecydowali się jednak na dodatkowe sprawdzenie zabezpieczeń oferowanych przez klienta. O audyt poproszono doktora Matthew Greena z Johns Hopkins Information Security Institute, który wcześniej weryfikował między innymi kod…

Recenzje użytkowników

Bez awaryjność, darmowe połączenia VPN bez limitów danych, wysoka skuteczność, duże możliwości konfiguracyjne, dostosowane do providera.
Trudna konfiguracja dla niewtajemniczonych (początkujących) użytkowników.
ocena użytkownika

W związku z licznymi narzekaniami typu, że nie można zainstalować, nie wiem jak skonfigurować itp, opisze tutaj na bazie swojego komputera konfigurację która działa u mnie i pewnie na wielu innych komputerach też będzie działać. Zaznaczam że konfiguracja wcale nie jest aż tak skomplikowana a dostawcę VPN-u można szybko znaleźć, jako jedna z polecanych w internecie używam tej ze strony https://www.vpnbook.com, program działa bezawaryjnie a jedyne co musimy zrobić do poprawnego działania to właśnie konfiguracja. A więc: Wchodzimy na na https://www.vpnbook.com/freevpn ściągamy ze strony pliki konfiguracyjne, np te: Euro2 OpenVPN Certificate Bundle, rozpakowujemy i przenosimy do: Program Files/OpenVPN/config, a ze strony bierzemy hasło i login (na samym dole strony). Na pulpicie tworzymy plik Login.txt, w jednej linijce wpisujemy login, a w drugiej hasło (bez słów Login i Passwords) i zapisujemy, kopiujemy Login.txt do Program Files/OpenVPN/config - czyli tam gdzie pliki konfiguracyjne, otwieramy plik vpnbook-de233-tcp443.ovpn w Program Files/OpenVPN/config w np. Notepad++ i w linijce auth-user-pass po spacji umieszczamy: Login.txt, czyli: auth-user-pass Login.txt - zapisujemy zmiany. Klikamy dwa razy na skrót na pulpicie OpenVPN GUI, program się uruchmi, po prawej stronie w zasobniku klikamy na ikonkę o tej samej nazwie ppm (prawy przycisk myszy) i wybieramy "tcp443" z końcówką w nazwie i klikamy połącz. Hasło co jakiś czas trzeba zmienić bo się z mienia, wchodzimy tak jak teraz na stronę https://www.vpnbook.com/freevpn i w pliku Login.txt wpisujemy nowe na miejsce starego. Gotowe.

28.08.2016 18:50 | Recenzja do wersji 2.3.12
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #49 18.09.2017 12:54

@Kaktus_Anonim (niezalogowany): Proszę: https://openvpn.net/index.php/open-source/downloads.html

  #48 18.09.2017 12:52

@z uk (niezalogowany): OpnVPN jest w pełni darmowy i nie potrzebujesz ŻADNEGO dodatkowego oprogramowania, sprzętu czy usług by uruchomić w pełni funkcjonalną sieć VPN. Problem jest inny, dla większości ludzi konfiguracja OpenVPN może być zbyt trudna. Dlatego na początek stwórz sobie darmowy serwer VPN w swoim zwykłym Windows. Wpisz w wujku gugle frazę: windows 7 serwer vpn. Otwórz link zaczynający się od lazowski....

Pamiętaj że aby serwer był widoczny w Internecie, to musisz posiadać własne publiczne IP i przekierować porty na komputer z uruchomionym serwerem VPN.

A jeśli chodzi o konfigurację OpenVPN'a to wpisz w gugle: openvpn konfiguracja. Pierwszy z góry odnośnik do networkservices ma świetny tutorial konfiguracji.

To nie jest czarna magia, tylko oprogramowanie dla profesjonalistów lub ludzi, którzy mają chęci by zgłębić bardziej zawiłe dziedziny IT.

pcgyver   6 #47 22.06.2017 10:01

OpenVPN 2.4.3 -- released on 2017.06.21

OpenVPN v2.4.2 was analyzed closely using a fuzzer by Guido Vranken. In the process several vulnerabilities were found, some of which are remotely exploitable in certain circumstances. We recommend you to upgrade to OpenVPN 2.4.3 or 2.3.17 as soon as possible. More details are available in our official security announcement.

Wynika z tego, że po audycie usunięto trochę luk. Kto ma, to niech zaktualizuje do 2.4.3

luk3Z   5 #46 08.06.2017 13:00

vpngate.net/en/ - darmowe configi m.in do darmowego OpenVPN
SoftEther - darmowy soft do VPN napisany na uniwerku w Japonii
https://www.softether.org/1-features

I prywatność znowu mamy pod kontrolą.

  #45 27.03.2017 20:59

Bangla ! V.thx!!!

  #44 21.02.2017 06:19

@OpenVPN-tutorial (niezalogowany): Super działa.Dzięki za pomoc.

  #43 20.02.2017 13:17

OpenVPN jest w tej chwili jednym z najlepszych (jak nie najlepszym protokołem VPN) – daje możliwość łatwego i szybkiego zabezpieczenia połączenia przed niepożądanymi odbiorcami.

Na przykładzie vpn4u.pl i ich usługi FreeVPN opisze jak wykorzystać klienta OpenVPN do zabezpieczenia połączenia internetowego.

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy zrobić jest pobranie i zainstalowanie klienta OpenVPN w najnowszej wersji – najlepiej bezpośrednia ze strony wydawcy - https://openvpn.net/index.php/open-source/downloads.html

Po instalacji klienta musimy zadbać o to, żeby klient zawsze uruchamiał się z uprawnieniami administratora – jeśli tego nie zrobimy połączenie nie zadziała prawidłowo gdyż po połączeniu do serwera vpn nie zostaną wstrzyknięte prawidłowo nowe trasy routingu ze względu na brak uprawnień. Najprościej jest to zrobić w następujący sposób = Klikamy prawym klawiszem myszy na skrót klienta OpenVPN > Właściwości > Zakładka „Zgodność” > Sekcja „Poziom uprawnień” zaznaczamy „Uruchom ten program jako administrator” i klikamy OK

Kolejnym krokiem jest rejestracja w systemie vpn4u.pl – przechodzimy na stronę http://vpn4u.pl i wybieramy pakiet FreeVPN (pierwszy z prawej) i klikamy „Wybieram ten pakiet” - na stronie są też płatne wersje ale na początek i naukę OpenVPN wystarczy ten darmowy. Po wybraniu pakietu zostaniemy przekierowani na stronę rejestracji usługi – usługa jest aktywowana automatycznie po złożeniu zamówienia i na podane konto pocztowe wysyłany jest email ze szczegółami do zalogowania do serwerów VPN.

Po otrzymaniu emaila o aktywacji konta musimy zalogować się w panelu klienta - https://support.vpn4u.pl – i pobrać pliki konfiguracyjne serwerów VPN, plik archiwum .zip zawierający pliki konfiguracyjne .ovpn znajduje się Panel klienta > Usługi > Aktywna usługa > Centrum Plików.

Po pobraniu archiwum z plikami .ovpn należy je rozpakować i wypakowane pliki przegrać do C:\Program Files\OpenVPN\config – jest to lokalizacja defaultowa instalacji OpenVPNa.

Teraz pozostało nam jedynie uruchomić klienta OpenVPN (ikonka pojawi się na pasku przy zegarku) kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce która pojawiła się przy zegarku i wybrać serwer do którego chcemy się połączyć, kliknąć Połącz i wpisać Login i Hasło z otrzymanego emaila. I to w sumie tylko tyle :) Od teraz mamy zabezpieczone połączenie i przy okazji możemy się geolokalizować w wybranym kraju celem np. obejrzenia zablokowanej TV :)

  #42 18.02.2017 16:20

Witam i mam pytanie.Zainstalowałem OpenVpn 2.4.0 na win 10 64 ale mam problem z loginem i hasłem."Login i hasło są takie same jak do portalu klienta"Gdzie ten portal klienta???

  #41 22.01.2017 15:24

http://vpn4u.pl - mają konta free vpn z serwerami w PL - wystarczy zainstalować klienta openvpn, pobrać pliki konfiguracyjne i przy logowaniu podać login i hasło i to w sumie tyle - do oglądania polskiej TV za granica rewelacyjnie się sprawdza.

  #40 03.01.2017 20:06

Zainstalowałem vpn od UK.Lux.

  #39 29.12.2016 13:32

podaje wam link do jedynego darmowego dzialajacego vpn z japoni http://www.vpngate.net/en/download.aspx dlatego wlasnie dobreprogramy nie pisza o tym programie bo jest darmowy i dziala proste prawda uzywam go od dawna

  #38 29.12.2016 12:46

@Anonim (niezalogowany): program 2.14 masz na mysli co ? bo nie ma 4.12 ???

  #37 29.12.2016 12:42

@Anonim (niezalogowany): ja mialem kolege ktory pisze o https://www.shrew.net/download/vpn o tym programie a nie obecnym tutaj ten nie dziala i kazdy to wie tutaj przepraszam nie chce sie klocic chce uswiadomic wszystkim ze nie ma darmowych vpn w dzisiejszych czasach

  #36 27.12.2016 00:51

A jednak jest to bardzo trudne.Robię wszystko wg opisu Edelmanna ale po przeniesieniu rozpakowanych plików do "config" w ogóle nie widzę pliku
"vpnbook-de233-tcp443.ovpn" a jak mam tam inne pliki (po rozpakowaniu Euro2) i próbuje Login.txt wkleić do linijki "auth-user-pass" to niestety opcja "wklej" nie działa i nie da się Login.txt wkleić.
To jest tak nieprzyjazna wersja dla użytkownika jakiej chyba nie wiedziałem;-(

  #35 11.12.2016 15:45

@z uk (niezalogowany): Program zainstalowałem 4.12. Nie jestem informatykiem, ale "mądrzy stwierdzili, że działa.dobrze, a z ustawieniami posłuchaj Anonima. Pozdrawiam, Redakcji życzę Wesołych Świąt. Prośba, nie kłóćcie się tutaj.

krch   7 #34 09.12.2016 10:08

@z uk (niezalogowany): Co z tego, że program ma trzy lata, używam go praktycznie codziennie i po prostu działa. Może problem leży po stronie serwera, z którym chcesz się połączyć.
Pozdrawiam.

  #33 08.12.2016 12:43

@krch: bzdura nic nie smiga I nic nie laczy program sprzed 3 lat

  #32 08.12.2016 09:48

@zxczxczxc (niezalogowany): da się, ale musisz mieć certyfikat ustawiony tak, by nie wymagało wpisywania loginu i hasła.
ustawiasz w usługach (services.msc) znajdź usługę "OpenVPN Service" i ustaw "Tryb uruchamiania: Automatyczny." Będzie ci się łączył z internetem od razu po wstaniu systemu nawet przed zalogowaniem na konto. Oczywiście musi być dostępny internet (po kablu lub wifi) jak nie będzie netu to się nie połączy (a nie ma opcji by ponawiał próbę połączenia) . Musisz być adminem, by to ustawić :)

edelmann   13 #31 28.08.2016 18:30

Jak zainstalować klienta OpenVPN, dla wszystkich którym nie działa:

Wchodzimy na na https://www.vpnbook.com/freevpn ściągamy ze strony pliki konfiguracyjne, np te: Euro2 OpenVPN Certificate Bundle, rozpakowujemy i przenosimy do: Program Files/OpenVPN/config, a ze strony bierzemy hasło i login (na samym dole), Na pulpicie tworzymy plik Login.txt, w jednej linijce wpisujemy login, a w drugiej hasło (bez słów Login i Passwords) i zapisz, przenosimy plik do tej samej lokalizacji co pliki konfiguracyjne, otwieramy plik vpnbook-de233-tcp443.ovpn w Program Files/OpenVPN/config w np. Notepad++ i w linijce auth-user-pass po spacji umieść: Login.txt, czyli: auth-user-pass Login.txt - zapisujemy zmiany. Klikamy dwa razy na skrót na pulpicie OpenVPN GUI, po prawej stronie w zasobniku klikamy na ikonkę o tej samej nazwie ppm (prawy przycisk myszy) i wybieramy "tcp443" z końcówką w nazwie i klikamy połącz. Hasło co jakiś czas trzeba zmienić bo się z mienia, wchodzimy tak jak teraz na stronę https://www.vpnbook.com/freevpn i w pliku Login.txt wpisujemy nowe na miejsce starego. Gotowe.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.08.2016 18:59
edelmann   13 #30 28.08.2016 18:07

@al_1985 (niezalogowany): Idzie zainstalować, zapewniam. Konfiguracja w komentarzu wyżej.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.08.2016 18:30
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.