r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 11.60 - ostatnia aktualizacji linii 11.xx zapowiedziana

Strona główna Aktualności

Opera Software poinformowała, że przed wydaniem 12 odsłony swojej przeglądarki udostępni jeszcze jedną większą aktualizację obecnej linii. Opera 11.60 ma być pomostem między serią 11 i 12 - znajdziemy w niej dużą część rozwiązań, nad którymi Opera Software pracowała przez ostatnie kilkanaście tygodni.

Opera 11.60 zostanie wyposażona w wiele nowości, które pierwotnie miały znaleźć się dopiero w 12 odsłonie przeglądarki. Norwegowie chcą w ten sposób szybciej dostarczyć użytkownikom te rozwiązania, które są już gotowe i byłyby niewykorzystane aż do zakończenia prac nad 12 wersją przeglądarki. Opera 11.60 będzie zawierała nowy parser HTML5 Ragnarok, udoskonalony silnik JavaScript z lepszym zarządzaniem pamięcią, pełną zgodność z ECMAScript 5.1, pełną obsługa gradientów CSS3 typu radial (kołowych) oraz poprawki dla paska adresu. Wśród funkcji, które są jeszcze w fazie rozwoju i zostaną udostępnione dopiero w 12 odsłonie Opery wymienia się ulepszoną sprzętową akcelerację i obsługę tematów graficznych.

Opera Software deklaruje, że stabilne wydanie Opery 11.60 zostanie wydane już w najbliższym czasie. Natomiast testerzy mogą już teraz pobrać przygotowany przez firmę deweloperski build Opery 11.60 - należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i nie nadaje się do codziennej pracy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.