Sklep Windows: błędy podczas pobierania i aktualizacji programów

Sklep Windows: błędy podczas pobierania i aktualizacji programów
06.11.2017 16:43
Sklep Windows: błędy podczas pobierania i aktualizacji programów

Od aktualizacji Windowsa 10 do wersji Fall Creators Update minęły prawie 3 tygodnie, a na jaw wciąż wychodzą kolejne fakty z nią związane. Tym razem mowa o usterce, która może dać się we znaki korzystającym z aplikacji pochodzących ze Sklepu Windows. Okazuje się, że niektórych programów nie da się pobrać lub zaktualizować, a winny jest temu błąd o kodzie 0x80080204.

Jak informuje serwis Windows Latest, błąd ma dotyczyć wyłącznie aktualizacji lub pobierania tych programów, które wykorzystują background audio agent – metodę odtwarzania w aplikacjach dźwięków w tle. Co istotne, błąd ma być związany całkowicie z oprogramowaniem i nie mieć związku ze sprzętem użytkowników.

350206328813414337

Jak sugeruje Rudy Huyn, programista związany z Dropboksem, usterka nie wynika również z niedopatrzeń programistów aplikacji lub niedostosowania ich programów do jesiennej aktualizacji dla twórców. Jego zdaniem winne jest Visual Studio w połączeniu z SDK Fall Creators Update:

Wygląda na to, że niektóre aplikacje (w tym Dropbox) powodują błąd w Sklepie Windows (0x80080204). To prawdopodobnie usterka występująca pomiędzy SDK Fall Creators Update a samym sklepem.

Huyn zwraca również uwagę, że taki stan rzeczy zachęca użytkowników do negatywnego oceniania aplikacji w sklepie, tymczasem właściwym adresatem pretensji powinni być jego zdaniem programiści Microsoftu, a nie poszczególnych aplikacji. Jak sugerują niektóre komentarze użytkowników, na tę chwilę problem może być już jednak rozwiązany.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)