Sklep Windows: błędy podczas pobierania i aktualizacji programów

Sklep Windows: błędy podczas pobierania i aktualizacji programów
Oskar Ziomek

06.11.2017 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od aktualizacji Windowsa 10 do wersji Fall Creators Update minęły prawie 3 tygodnie, a na jaw wciąż wychodzą kolejne fakty z nią związane. Tym razem mowa o usterce, która może dać się we znaki korzystającym z aplikacji pochodzących ze Sklepu Windows. Okazuje się, że niektórych programów nie da się pobrać lub zaktualizować, a winny jest temu błąd o kodzie 0x80080204.

Jak informuje serwis Windows Latest, błąd ma dotyczyć wyłącznie aktualizacji lub pobierania tych programów, które wykorzystują background audio agent – metodę odtwarzania w aplikacjach dźwięków w tle. Co istotne, błąd ma być związany całkowicie z oprogramowaniem i nie mieć związku ze sprzętem użytkowników.

Obraz

Jak sugeruje Rudy Huyn, programista związany z Dropboksem, usterka nie wynika również z niedopatrzeń programistów aplikacji lub niedostosowania ich programów do jesiennej aktualizacji dla twórców. Jego zdaniem winne jest Visual Studio w połączeniu z SDK Fall Creators Update:

Wygląda na to, że niektóre aplikacje (w tym Dropbox) powodują błąd w Sklepie Windows (0x80080204). To prawdopodobnie usterka występująca pomiędzy SDK Fall Creators Update a samym sklepem.

Huyn zwraca również uwagę, że taki stan rzeczy zachęca użytkowników do negatywnego oceniania aplikacji w sklepie, tymczasem właściwym adresatem pretensji powinni być jego zdaniem programiści Microsoftu, a nie poszczególnych aplikacji. Jak sugerują niektóre komentarze użytkowników, na tę chwilę problem może być już jednak rozwiązany.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)