Opera Mail Opera Mail 1.0 Build 1044

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Opera Mail to klient pocztowy z funkcją czytnika grup dyskusyjnych, IRC oraz kanałów RSS/Atom, który do niedawna był zintegrowaną częścią przeglądarki internetowej Opera, a od jej wersji 15 rozpowszechniany jest jako samodzielna aplikacja.

Program daje możliwość obsługi dowolnej ilości kont pocztowych za pośrednictwem popularnych protokołów POP3, IMAP oraz SMTP. Funkcjonalność klienta ograniczona została raczej do minimum i obejmuje jedynie najistotniejsze funkcje niezbędne do wygodnej obsługi poczty elektronicznej, charakteryzując się przy tym niewielkim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe.

Opera Mail dysponuje standardowym układem elementów w głównym oknie aplikacji, który nie odbiega od schematu, jaki zastosowany został w najpopularniejszych klientach pocztowych Microsoft Outlook czy Mozilla Thunderbird. W jego skład wchodzi lista folderów skrzynki e-mail, pełen wykaz odebranej korespondencji oraz jej podgląd. Aplikacja daje możliwość podstawowej zmiany ułożenia poszczególnych składników - zgodnie z jednym z dostępnych trybów wyświetlania. Dużą zaletą tego niewielkiego klienta poczty e-mail jest wsparcie dla mechanizmu kart, który pozwala wygodnie pracować z więcej niż jedną wiadomością w oknie programu.

Poszczególne funkcje dostępne w Opera Mail pozwalają nie tyle sprawnie wysyłać oraz odbierać elektroniczne wiadomości, co również wygodnie zarządzać nimi na komputerze. Użytkownik posiada możliwość etykietowania korespondencji, a także zapisywania w książce kontaktów informacji o odbiorcach naszych wiadomości. Program dobrze radzi sobie z korespondencją w formacie tekstowym, jak również HTML.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!