Opera Mobile 10 beta wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ukazała się kolejna wersja Opery Mobile - znanej i cenionej przeglądarki internetowej dla urządzeń mobilnych.

Najnowsza odsłona mobilnej Opery - podobnie jak jej poprzednicy - dedykowana jest platformie S60, występującej na zaawansowanych telefonach działających pod kontrolą systemu Symbian. Wśród wielu nowości dostępnych w Operze Mobile 10 na pierwszy plan wysuwają się istotne usprawnienia w interfejsie, który można obsługiwać zarówno poprzez ekran dotykowy jak i fizycznie istniejącą klawiaturę. Od teraz użytkownicy mają dostęp do ekranu "Szybkiego Wybierania", wygodnego menadżera haseł i kart umożliwiających łatwe przemieszczanie się pomiędzy kilkoma otwartymi jednocześnie stronami.

Opera Mobile 10 jest także sporo wydajniejsza od swoich poprzedników - szybciej ładuje strony, sprawniej zmienia orientacje ekranu na układ horyzontalny i lepiej radzi sobie z powiększaniem fragmentów witryn. Przeglądarkę wyposażono również w technologię Opera Turbo kompresującą dane przed ich pobraniem z sieci - dzięki zastosowaniu tego dodatku proces pełnego wczytywania stron internetowych trwa krócej i zużywa mniej cennego transferu.

Opera Mobile 10 beta dostępna jest za darmo na stronie producenta. Przypominamy, że jest to wersja rozwojowa i może pracować niestabilnie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy