Opera zdała test Acid2

Strona główna Aktualności

O autorze

Acid2 to stworzony w ramach Web Standards Project test mający na celu sprawdzanie, jak przeglądarki WWW radzą sobie z obsługą zaawansowanych arkuszy CSS. Najnowsze z przygotowywanych co tydzień testowych wydań nowej Opery dołączyło właśnie do elitarnego kręgu przeglądarek radzących sobie z tym egzaminem. Prócz niej, w pełni przechodzą go Safari, Konqueror i iCab, niestety żadna z nich nie jest dostępna pod Windows.

Wynik ten świadczy o tym, że programiści przeglądarki intensywnie pracują nad dopracowaniem nowej wersji i w przeciwieństwie do twórców Internet Explorera, istotne dla nich są ustalone standardy. Obraz generowany przez testową wersję IE7 w ogóle nie przypomina wzorca i niestety wygląda na to, że IE wciąż będzie ustalało własne standardy, co z pewnością utrudni pracę twórcom stron WWW.

Prócz obsługi CSS, w nowym wydaniu Opery poprawiono także sporo innych błędów, między innymi obsługę blokowania zawartości i dodano eksperymentalną obsługę archiwów stron WWW. Wprowadzono także możliwość zapisu całej strony, wraz z grafikami do jednego pliku. Więcej informacji na stronach producenta, przypominamy jednak, że jest to wciąż wersja testowa i używanie jej może powodować problemy włącznie z utratą danych użytkownika.

Stabilną wersję przeglądarki można pobrać w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail

© dobreprogramy
s