Orange FunSpot Orange FunSpot

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Orange FunSpot to usługa przeznaczona dla klientów sieci Orange oferująca darmowy, nielimitowany dostęp do Internetu poza domem. Usługa opiera się na wykorzystaniu hotspotów tworzonych przez modemy Livebox użytkowników usługi Neostrada.

Zasada działania sieci jest bardzo prosta – w wypadku modemów Livebox sygnał Wi-Fi jest dzielony na dwie odrębne sieci. Jedną wewnętrzną, do użytku domowego, a drugą zewnętrzną, do utworzenia hotspotu FunSpot i udostępnienia go innym użytkownikom. Obie sieci są od siebie odseparowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom Neostrady. Poza tym, właśnie ta sieć ma najwyższy priorytet aby nie dochodziło do sytuacji, w której zewnętrzni użytkownicy powodują wolniejsze działanie usługi. Poprzez wykorzystanie aplikacji Orange FunSpot możliwe jest szybkie odnalezienie pobliskich sieci za pomocą map, a także listy z nazwami dostępnych hotspotów.

Po znalezieniu sieci, aplikacja w ramach prostego kreatora pozwala na szybkie podłączenie się do niej. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie zawiera reklam. Do działania wymagane jest posiadanie zainstalowanych aktualnych wersji Google Maps oraz bibliotek sklepu Google Play. Producent zaznacza, że jest to wersja beta, możliwe jest więc wystąpienie nieoczekiwanych problemów, a także niestabilne działanie aplikacji i samoczynne jej wyłączanie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!