Ósme oblicze Kombi

Strona główna Aktualności

O autorze

Po długiej przerwie, wydana została kolejna wersja polskiego programu Kombi, służącego do składu publikacji (DTP). Główne nowości w wersji 8. to obsługa języków obcych i interpreter PostScriptu.

Kombi jest niezwykle interesującą i atrakcyjną cenowo propozycją w kategorii oprogramowania DTP. To rozbudowany, zintegrowany system komputerowego składu dokumentów posiadający wbudowane edytory: tekstu, grafiki wektorowej i rastrowej. Komponenty obrabiane tymi edytorami można łączyć w jeden dokument, pozostawiając jednocześnie możliwość ich edycji na każdym etapie składu. W skład pakietu wchodzą ponadto dodatkowe programy uzupełniające. Największym z nich jest KombiKor. Jest to edytor tekstu z wbudowanymi słownikami: ortograficznym i synonimów oraz wbudowanym mechanizmem dzielenia tekstu na sylaby. Ponadto dostępne są także generator kodów kreskowych, generator plików PDF i wiele innych.

Kombi jest rozwijane przez autora już kilkanaście lat - w 1989 roku powstała wersja na Atari, a w 1996 roku na PC. Warto dodać, że Kombi był pierwszym programem wyróżnionym w ramach naszej akcji Promujemy polskich autorów!.

Kombi nie jest co prawda bezpłatny ale ceny na poziomie 590 lub 890 zł (za nową licencję, w zależności od wersji), wydają się być stosunkowo atrakcyjne jak na możliwości programu i koszt zakupu innych produktów tego typu. Szczegółowe informacje na temat cen, a także porównanie poszczególnych edycji programu znaleźć można na stronie producenta.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Skład publikacji DTP

© dobreprogramy
s