reklama

Outlook.com potrafi już automatycznie przenieść pocztę z innych skrzynek IMAP

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Jeśli rozważaliście już wcześniej przeniesienie poczty z jakiejś niezbyt dobrej, a długo już wykorzystywanej skrzynki e-mailowej na microsoftowy Outlook.com, to wreszcie możecie to zrobić, nie martwiąc się o czaso- i pracochłonność takiej migracji. Darmowa poczta Microsofu potrafi już teraz „zassać” wiadomości z praktycznie wszystkich serwerów oferujących dostęp po protokole IMAP.

W grudniu zeszłego roku w Outlook.com zadebiutowało narzędzie importu poczty, pozwalające krok po kroku przenieść wszystkie wiadomości i kontakty ze skrzynki Gmaila. Wygodny konfigurator sprawia, że po takim przeniesieniu w ogóle już nie musimy odwiedzać google'owej skrzynki, możliwe jest nawet wysyłanie poczty z adresu @gmail.com bezpośrednio z Outlooka.

Wczoraj na łamach bloga Office poinformowano tymczasem, że przyjęty z entuzjazmem przez klientów importer poczty Outlook.com pozwala teraz dobrać się do skrzynki Yahoo! Mail, jak również innych, korzystających z IMAP-a dostawców. Import z Yahoo! jest bardzo prosty – wystarczy wybrać tego dostawcę z listy narzędzia Importowanie kont-email (dostępnego w panelu Skrzynka odbiorcza > Opcje). Można też bezpośrednio podłączyć konto Yahoo! do Outlooka, tak by kontakty z Yahoo były wyświetlane w Outlook.com.

Konta Yahoo! nie są specjalnie popularne w naszym kraju, ale na szczęście narzędzie importu nie ogranicza się do nich. Wystarczy wybrać opcję Import od dostawcy poczty e-mail, podać tam adres e-mail, login, hasło, adres serwera IMAP i port na którym działa, by w ten sposób „zassać” pocztę od innych dostawców. Bez problemu udało się w ten sposób autorowi notki pobrać wiadomości ze skrzynki Onetu, jak również z kilku polskich firm hostingowych, oferujących swoją pocztę jako dodatek do usługi hostowania WWW. Wygląda na to, że możliwe jest też pobranie wiadomości po starym protokole POP3, ale tej opcji nie przetestowaliśmy.

Przeniesienie poczty z zewnętrznych kont na skrzynkę Outlook.com odbywa się w tle i w niczym nie przeszkadza w korzystaniu z konta. Po zakończeniu procesu, który może trwać nawet kilka godzin, otrzymamy pocztą powiadomienie, że nasze wiadomości znalazły się już w nowym miejscu. Warto jednak się na taki krok zdecydować – autor tej notki w ten sposób przeniósł pocztę z ponad pięciu „śmieciowych” skrzynek, regularnie niewykorzystywanych skrzynek, odkrywając, że jednak nie tylko śmieci do nich trafiały. Outlook.com z jego wygodnym webmailem (przynajmniej w porównaniu do przeróżnych dziwnych webmaili, oferowanych przez polskich hosterów), wygląda na całkiem dobre rozwiązanie do zbiorczego przechowywania takiej poczty, gwarantując przy tym wyższy poziom ochrony prywatności użytkowników, niż np. Gmail.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama