Overpainted

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niezależni twórcy gier mają wolność twórczą, z której bardzo chętnie korzystają. Mogą kombinować z ciekawymi pomysłami, czasem wielce uatrakcyjniając nieco skostniałe już gatunki. Bezpłatny projekt Overpainted to w gruncie rzeczy platformówka, jednak prezentująca interesujące podejście do nurtu. Świat bowiem pozostaje tutaj nieodkryty do czasu, aż go sobie nie pomalujemy. Rozchlapywanie farby to podstawa rozgrywki.

Zabawę podzielono na etapy o rosnącym stopniu trudności, z których należy się teleportować z użyciem specjalnego portalu. Ten aktywuje nam się wyłącznie po zlikwidowaniu wszystkich przeciwników przechadzających się po danym poziomie. Wcielamy się w walecznego piksela, który zabarwia powierzchnie przy styku z nimi. W ten sposób wymalowujemy sobie obraz wyzwania. Na szczęście nie ma tu limitu żyć.

Pierwsze zadanie więc to rozeznanie się w aktualnej sytuacji, z nastawieniem na wykrycie zabójczych kolców. Potem należy przygotować sobie ścieżkę działania, by wiedzieć, jak trafić do wyjścia. Im dalej, tym trudniej. Gracz napotyka wirujące ostrza, strzelające obiekty, a nawet zdarzą mu się potyczki z bossami. Rozgrywka jest wymagająca, bo trafienie restartuje poziom, pozostawiając tylko farbę na ścianach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!