r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PDF nową bronią spamerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W dzisiejszych czasach spamerzy chcąc dotrzeć do użytkowników muszą wykazać się nie lada sprytem, aby ominąć szereg zabezpieczeń i filtrów antyspamowych. Wygląda jednak na to, że właśnie mamy do czynienia z ich nowym pomysłem, który sprawdza się jak na razie bardzo dobrze.

Mowa o wysyłaniu treści reklamowych w załączniku PDF, którego konwencjonalne skanery antyspamowe w większości nie są w stanie otworzyć i skontrolować. Po raz pierwszy spam z użyciem PDF został zauważony w czerwcu - pod koniec miesiąca udział takich reklam we wszystkich niechcianych wiadomościach wyniósł zaledwie 3-4 procent. Teraz jest to już 8 procent, a okazjonalnie wynik ten staje się dwucyfrowy i dochodzi nawet do 20 procent.

Ralf Iffert, analityk z firmy IBM zauważa, że spam PDF może rozwijać się znacznie szybciej niż bardzo popularny dziś spam obrazkowy - wtedy trwało to mniej więcej dwa lata. Dzisiaj ten rodzaj niechcianych wiadomości powoli ustępuje już pola nowym technikom, chociażby na przykład zapisywaniu komunikatów w popularnym i stosunkowo łatwym do zautomatyzowania formacie PDF.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.