reklama

PPSSPP 1.3 z nagrywaniem wideo nie pozwoli zapomnieć o naszej ulubionej kieszonsolce

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

PPSSPP, najlepszy na świecie emulator konsolki PlayStation Portable doczekał się kolejnej wersji. Wciąż pod względem możliwości nie dorasta ona do emulatora konsol Nintendo, Dolphina, ale wszystkim tym, którzy z przyjemnością wracają do klasycznych gier na PSP, powinien się bardzo spodobać: wprowadza mechanizm nagrywania filmów z rozgrywek i przechodzenia gier klatka po klatce (TAS, tool-assisted speedrun).

Androidowa wersja PPSSPP otrzymała poprawki naprawiające działanie kompilatora JIT na smartfonach Samsung Galaxy S7. Lepiej też działa na urządzeniach z systemem Android TV (np. konsoli NVIDIA SHIELD), gdzie poprawiono odtwarzanie wideo i renderowanie grafiki na procesorach Tegra K1/X1, oraz minikomputerku Raspberry Pi, gdzie poprawiono obsługę pamięci.

Wersja emulatora dla Windows przynosi przede wszystkim wstępne wsparcie dla nowego Vulkan API, ale na wykorzystanie tego niskopoziomowego interfejsu grafiki do bicia FPS-owych rekordów w grach nie ma póki co liczyć, praktycznie nic jeszcze nie działa. Działa za to nowy backend CPU, zapewniający większą stabilność emulowanych gier. Naprawiono też w windowsowej wersji przełączanie się między aplikacjami.

Pozostałe warte uwagi zmiany to ulepszenie upscalingu i możliwość wykorzystania własnych tekstur w grach (czekamy na gry PSP w 4K), lepsze wsparcie dla kodów wbijanych d-padem oraz „ułatwień” dostarczanych przez samą scenę.

Jeśli chcecie się pobawić w klasyczne gry z PPSSPP, to zapraszamy do naszej bazy oprogramowania po wersję na Windowsa i Androida.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama