Czystka w Windows Store: z powodów regulaminowych zniknęła połowa aplikacji

Czystka w Windows Store: z powodów regulaminowych zniknęła połowa aplikacji

Czystka w Windows Store: z powodów regulaminowych zniknęła połowa aplikacji
31.10.2016 11:57, aktualizacja: 31.10.2016 12:08

W sierpniu Microsoft tłumacząc się z bardziej niż skromnychzasobów swojego Windows Store wyjaśnił, że stawia na jakość, anie na ilość aplikacji, dlatego też nie będzie podawał żadnychliczb, tak jak lubi to robić Apple. Nie do końca był w tymkonsekwentny, bo zaraz po tym usłyszeliśmy jakieś bezużytecznepomiary w rodzaju „użytkownicy spędzili 7,5 mln godzin w WindowsStore”. Jaki był prawdziwy powód tej decyzji – tego się raczejnie dowiemy, ale na pewno pomogła ona ukryć prawdziwą rzeź, jakadzieje się w microsoftowym sklepie. Z danych przedstawionych przezniemiecki serwis Dr. Windows wynika, że w ciągu kilku ostatnichtygodni z Windows Store zniknęła ponad połowa wszystkichaplikacji.

Jeszcze 5 października niemieccy redaktorzy byli w staniedoliczyćsię w Windows Store 328 639 pozycji. Wczoraj, 30 październikabyło ich już tylko 164 436. Czy to czystka spowodowana chęciąusunięcia oprogramowania o niskiej jakości? To by było łatwe dozrozumienia, wiele aplikacji w sklepie Windows wygląda wręczżenująco, gdy porównamy je choćby do tego, co napotkać można wGoogle Play (nie mówiąc już o AppStore, którego kryteria sąbardzo wyśrubowane).

Don't write app descriptions drunk pic.twitter.com/B8b96QgaOM

— Michael Allison (@Mkeallison) 9 sierpnia 2016Nic z tego jednak, poszło o sprawy regulaminowe. Z microsoftowegosklepu wyleciały też aplikacje całkiem niezłe, choć mniej znane.Wystarczyło że nie miały wymaganych przez nowy regulamin WindowsStore kryteriów wiekowych IARC(International Age Rating Coalition), wykorzystywanych obecnie teżprzez sklepy Google Play i Nintendo eShop.

W większości wypadków problem nie dotyczy tego najbardziejznanego oprogramowania dużych wydawców, którzy szybko dostosowalisię do nowych wymogów. Jednak dla wielu niezależnych programistówwejście do sklepu Windows było eksperymentem, mającym na celusprawdzenie opłacalności pisania oprogramowania na tę niszowąprzecież platformę. Nagłe zniknięcie ich oprogramowania tylkodlatego, że nie spełnia nowych cenzorskich wymogów, które nieobowiązywały, gdy ich aplikacje do Windows Store były przyjmowane,nie wydaje się najlepszym sposobem na zachęcenie do dalszejwspółpracy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)