r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Palm otwiera się na twórców aplikacji

Strona główna Aktualności

Podczas trwających właśnie targów CES przedstawiciele firmy Palm zapowiedzieli, że udostępnią wszystkim zainteresowanym narzędzia programistyczne systemu webOS i otworzą im dostęp do App Catalog.

Palm po raz pierwszy wydał narzędzia programistyczne dla webOS w zeszłym roku, jednak dostęp platformy był wówczas wyraźnie ograniczony. Wskutek wprowadzonych obostrzeń liczba aplikacji dostępnych dla webOS jest o wiele mniejsza, niż w przypadku Apple iPhone i Google Android. Palm, chcąc nadrobić zaległości, otworzył webOS Developer Program i wprowadził liczne udogodnienia dla twórców aplikacji.

Jedną z wielu ciekawych zmian jest możliwość tworzenia własnych katalogów aplikacji dla smarfonów Palma, które za sprawą udostępnionego API będą działać w sposób bardzo podobny do firmowego App Catalog. By zachęcić autorów do udostępniana twórczości we własnych katalogach, Palm przygotował milion dolarów nagrody dla osoby, która stworzy najchętniej pobieraną aplikację w okresie od lutego do maja tego roku. Ponadto firma udostępniła programistom plugin dla SDK webOS, który pozwala rozszerzyć możliwości systemu przy użyciu kodu C/C++. Palm pracuje także nad webowym emulatorem symulującym pracę Pre lub Pixi w oknie przeglądarki internetowej – przy pomocy tego narzędzia twórcy aplikacji mają mieć możliwość łatwego testowania tworzonych projektów.

r   e   k   l   a   m   a

Trudno przewidzieć, czy wprowadzone przez Palma zmiany pozwolą mu na odzyskanie dominacji nad mobilnymi systemami Google i Apple – z pewnością jest to jednak krok w dobrym kierunku, który przyczyni się do stworzenia wielu interesujących aplikacji dla systemu WebOS.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.