Wunderlist wyrasta na lidera aplikacji do zarządzania zadaniami

Wunderlist wyrasta na lidera aplikacji do zarządzania zadaniami
Redakcja

27.05.2015 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy listy zadań Wunderlist mają powody do zadowolenia. W ostatnim czasie jej producent otworzył się na integrację z innymi usługami. Na efekty nie musieliśmy zbyt długo czekać: lista integruje się obecnie z kalendarzem Sunrise, możemy z niej korzystać również z poziomu platformy Slack. Jest to natomiast dopiero początek.

Trzeba przyznać, że tym razem deweloperzy nie zwlekali zbyt długo z wprowadzaniem zmian. Twórcy Wunderlist w lutym zapowiedzieli wydanie publicznego API do wykorzystania systemu zadań, pojawił się on natomiast przed dwoma tygodniami. Programiści posługując się nim i oficjalną, bogatą dokumentacją są w stanie zintegrować funkcje Wunderlist z innymi aplikacjami – z oferty skorzystał już Microsoft, bo zadania możemy dodawać z poziomu popularnego kalendarza Sunrise. Jeżeli jeszcze nie znacie tych aplikacji, warto zwrócić na nie uwagę, pozwalają znacznie zwiększyć produktywność i lepiej zapanować nad zadaniami, jakie przed sobą stawiamy.

Obraz

Nazywanie Wunderlist zwykłą listą zadań byłoby zbrodnią: to bardzo rozbudowana aplikacja dostępna dla wielu platform, która służy do tworzenia wielu rozbudowanych list, ich współdzielenia, a od teraz także integracji z innymi usługami. Program może być przydatny zarówno przy pracy grupowej, jak i do samodzielnej organizacji własnego czasu – oferuje foldery, przypomnienia, podzadania, notatki, a także możliwość dołączania plików. Co ważne, w dowolnym momencie stworzone wcześniej listy możemy opublikować innym użytkownikom, a także zaprosić ich do współtworzenia. Gdyby któraś z list okazała się zbyt „natrętna”, możemy ją w dowolnym momencie wyciszyć. Dodajmy, że wszystko to jest synchronizowane na wielu urządzeniach – wsparcia dla nich natomiast nie brakuje, bo Wunderlist jest dostępny dla Androida, iOS, Windows Phone, posiada ponadto aplikację desktopową i rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome.

Sunrise to natomiast rozbudowany kalendarz, który kiedyś był rozwijany z myślą głównie o iOS, a od jakiegoś czasu jest dostępny także dla Androida. Kilka miesięcy temu aplikacja została wykupiona przez Microsoft, nic jednak na tym nie straciła. Program jest połączeniem kalendarza i terminarza, prezentuje informacje na najbliższe dni, synchronizuje wszystkie dane, a także wyświetla informacje pogodowe. Jego mocną stroną jest możliwość integracji z sieciami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter i LinkedIn – dzięki temu wypada świetnie jako narzędzie do np. organizacji spotkań. Nie brakuje tu również wsparcia dla iCloud, Exchange, kalendarzy Google, ale również Evernote czy GitHuba. Najnowsza wersja wspiera także Wunderlist: umożliwia dodawanie zadań, a także przypomina o nich.

Otwarcie się Wunderlist na zewnętrznych programistów już zaprocentowało, a w przyszłości powinniśmy oczekiwać jeszcze większych możliwości. Już teraz z integracji mogą korzystać użytkownicy platformy Slack, nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby wsparcie pojawiło się również w np. OneNote, Outlooku czy innych aplikacjach. Wszystko wskazuje na to, że Wunderlist zostanie liderem w dziedzinie zarządzania zadaniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)