Panda Dome Panda Dome 20.02.01

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Panda Dome to bezpłatny program antywirusowy, zapewniający podstawową ochronę komputera przed różnego typu szkodnikami i komponentami szpiegującymi (spyware) rozpowszechnianymi za pośrednictwem Internetu lub wymiennych nośników danych.

Aplikacja stworzona została jako następca Panda Cloud Antivirus, jednego z pierwszych rozwiązań antywirusowych, wykorzystujących podczas swojego działania tzw. chmurę obliczeniową. Podobnie jak swój poprzednik, tak również Panda Dome bazuje na procesach i zasobach ulokowanych na zewnętrznych serwerach firmy Panda. Poza nieco zmienioną nazwą oprogramowanie dysponuje identyczną funkcjonalnością i wyglądem interfejsu graficznego, charakteryzując się lekkością i szybkością działania oraz znikomym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe.

Panda Dome zapewnia ochronę komputera w czasie rzeczywistym, zabezpieczając system przed infekcjami z zewnątrz. Oferuje funkcje skanowania na żądanie, w trakcie którego sprawdzana jest cała zawartość dysku twardego, lokalizacje najbardziej podatne na działalność wirusów lub foldery wskazane przez użytkownika. Program dysponuje ponadto opcjami wykrywania potencjalnie niebezpiecznych komponentów, skanowania w tle po synchronizacji cache'u, blokowania zachowawczego, analizy behawioralnej, analizy archiwów podczas skanowania na żądanie oraz blokady plików z wirusami do momentu otrzymania odpowiednich wyników z chmury.

W aplikacji nie zabrakło również opcji planowania zadań skanowania, raportowania o zdarzeniach oraz kwarantanny, w której przechowywane są potencjalnie niebezpieczne dane. Na uwagę zasługuje monitor procesów, którego zadaniem jest analiza wszystkich działających w obrębie systemu procesów i ostrzeganie użytkownika o tych, mogących być źródłem zagrożenia. Z poziomu Panda Dome utworzymy także ratunkowy napęd USB, pomocy podczas uruchamiania już zainfekowanego komputera.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Idealny jak na darmowego antywirusa, najlepsza skuteczność nawet w testach, wyłączenie reklam w wersji Free, mały użytek w RAM, wydajność, stabilność.
Nie widzę w nowszej wersji minusów gdyż minusy w nowszej wersji zniknęły.
ocena użytkownika
21.06.2018 08:56 • Recenzja do wersji 18.06.00

W końcu producenci spełnili moje życzenie i naprawili wszystkie minusy z poprzedniej wersji i zużycie RAM nadal jest idealnie niskie i nie wyczuwam spadku wydajności nawet w płatnych produktach. Panda ma nawet dobry poziom ochrony przed phishingiem, nie przeszkadza w byle czym i reklamy bez problemów można odłączyć nawet z wersji darmowej. Lepiej jest Pandę użyć niż tego dziurawy zgniły ser AVG/Avast czy nawet Ruskiego szpiega Kaspersky.

Skuteczny, dobry w testach, możliwość wyłączenia reklam, mała potrzeba na RAM
Nowsza wersja opóźnia rozruch systemu o 6 lub 7 minut, pierwsze problemy w wersji 18.05
ocena użytkownika
10.04.2018 10:36 • Recenzja do wersji 18.05.00

Panda jest w sumie dobrym wyborem antywirusowym jak na darmowe czy płatne rozwiązania, można wyłączyć reklamy nawet w darmowej wersji, nie jest mocno zasobożerny jak Kaspersky czy Avast, lecz nowsza wersja płatnego produktu Essential czy wyższe o wersji: 18.05.00 znacznie pogorsza poziom wydajności komputera poprzez przedłużanie rozruchu systemu każdego restartu o 6 lub 7 minut nawet przy dobrych komputerach, nieco cięższy w wydajności oraz w stabilności, dezinstalacja i instalacja trwa z 10 minut i co gorsze: Panda powoli idzie do piachu przez to uszkodzenie w wydajności oraz w stabilności. W poprzednich wersjach Panda działała bardzo dobrze i nie było opóźnienia nawet z startem systemu.