ParkZ 1.0.0.5

Strona główna Android Podróże i transport Parkingi
Pobierz program
lub zeskanuj:

ParkZ to aplikacja, która bazując na informacjach od użytkowników pozwala znaleźć wolne miejsce parkingowe. Pilotażowo, program działa w okolicy kampusu Politechniki Warszawskiej w Warszawie, ale ma być rozwijany także w innych miastach Polski.

Program wykorzystuje dwa zbiory informacji: dane o lokalizacji urządzenia oraz te, które przesyłają użytkownicy aplikacji. Algorytm, na którym opiera się ParkZ, skanuje zdjęcia terenu wykonane za pomocą smartfonu i wskazuje, gdzie znajdziemy wolne miejsce do zaparkowania auta. Wszystkie dogodne lokalizacje są naniesione na warstwę Map Google, a informacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowe technologie na ratunek sfrustrowanym kierowcom. Bot pomoże odwołać się od mandatu

8
28.06.2016  •  Łukasz Maślanka

We współczesnych miastach wolne miejsce do parkowania auta można spotkać równie łatwo, jak różowego jednorożca. Kierowcy klną, na czym świat stoi, krążąc w poszukiwaniu miejsca postojowego, a włodarze miast świadomie ograniczają ich liczbę, w mniej lub bardziej rozsądny sposób. Na pomoc zmotoryzowanym ruszają nowe technologie, np. aplikacje mobilne oraz algorytmy. Pomogą nie tylko szybko sprawdzić, gdzie możemy zostawić auto, ale też... poprosić bota o napisanie odwołania od decyzji o wręczeniu mandatu za nieprawidłowe parkowanie. W Warszawie trwa właśnie pilotażowe wdrożenie aplikacji…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu