Nowość w Mapach Google ułatwi znalezienie najlepszej restauracji i baru

Nowość w Mapach Google ułatwi znalezienie najlepszej restauracji i baru

Mapy Google otrzymały przydatną zmianę. (depositphotos)
Mapy Google otrzymały przydatną zmianę. (depositphotos)
17.10.2018 17:07, aktualizacja: 17.10.2018 17:45

Użytkownicy Map Google na Androidzie i iOS nie mogą ostatnio narzekać na nudę. Obie aplikacje ciągle otrzymują nowości, które mają podnieść funkcjonalność i wygodę korzystania z usługi Google. Część użytkowników donosi właśnie o kolejnej zmianie.

Jedną z lepszych funkcji w Mapach Google, która dostępna jest na PC i urządzeniach mobilnych, jest ranking miejsc. Pozwala on sprawdzić opinie o danym miejscu bezpośrednio w mapach bez dodatkowego szukania w internecie. Wystarczy bowiem wpisać nazwę miejsca i wybrać interesującą nas pozycję na liście wyników, aby zobaczyć średnią ocen w 5-gwiazdkowej skali. Co więcej, dostępne są również komentarze, które pozwalają poznać więcej szczegółów.

  • Nowy widok z rankingiem, źródło: androidpolice.com
  • Poprzedni widok bez rankingu, źródło: androidpolice.com
[1/2] Nowy widok z rankingiem, źródło: androidpolice.com

Google postanowiło ułatwić szukanie najlepszych restauracji i barów w okolicy. Wybrani użytkownicy informują, że ranking jest teraz umieszczony przy nazwie miejsca w widoku mapy. Nie trzeba już wchodzić w szczegółowe informacje o restauracji. Zmiana ta może odczuwalnie usprawnić znalezienie najlepszego miejsca w pobliżu – od razu można odrzucić nisko oceniane restauracje.

Funkcja najwidoczniej aktywowana jest po stronie serwerów Google. Pojawiła się już u części osób bez konieczności pobierania aktualizacji aplikacji, pozostali muszą więc jeszcze poczekać. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli nie posiadamy dostępu do opisywanej nowości, to również można przejrzeć listę bliskich miejsc wraz z ocenami. Należy w wyszukiwarce wpisać np. restauracje, aby zobaczyć spis wraz z ocenami. Jednakże ocena nie będzie widoczna bezpośrednio na mapie.

Najnowsze wydanie aplikacji Map Google znajdzie w naszym katalogu. Dostępna jest wersja na Androida i iOS-a. Warto dodać, że aplikacja otrzymała ostatnio całkiem sporo nowości. Pojawił się nowy wygląd w Android Auto, można sterować Spotify podczas korzystania z nawigacji, a także zostało wprowadzone ułatwienie dla osób korzystających z autobusów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)