PeerBlock PeerBlock 1.2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PeerBlock to zyskujące coraz większą popularność, bardzo proste narzędzie służące do monitorowania połączeń sieciowych, pozwalające blokować działanie złośliwych komponentów reklamowych (adware), szpiegujących (spyware) czy też serwerów analizujących nasze poczynania w sieciach P2P.

Program PeerBlock bazuje na nierozwijanym już narzędziu PeerGuardian, oferując podobną funkcjonalność i stanowiąc ciekawe uzupełnienie standardowych zapór sieciowych. Jego obsługa, jak również konfiguracja jest bardzo prosta. Podczas pierwszego uruchomienia program uruchamia kreator konfiguracji, który krok-po-kroku prowadzi użytkownika przez cały proces, umożliwiając wygodne definiowanie list blokowanych pozycji, stosowanych podczas codziennej pracy filtrów oraz preferencji działania mechanizmu aktualizacji.

Jak wcześniej zostało wspomniane narzędzie działa w oparciu o specjalne listy, na których umieścić możemy zarówno adresy URL, jak również pliki wykonywalne, które chcielibyśmy zablokować. W PeerBlock nie zabrakło także funkcji zarządzania transferem danych na wybranych portach. Inne oferowane opcje to moduły logów i historii oraz mechanizm powiadomień o zdarzeniach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!