Pendrive "chroniący przed 5G" już na Allegro. Na czym tym razem chcą zarobić oszuści?

Strona główna Aktualności

O autorze

Liczba przedsiębiorców pragnących dorobić się na społecznym strachu przed siecią 5G lawinowo rośnie. Tym razem oszustwo zawitało wprost do Polski, a konkretniej na Allegro.

W popularnym serwisie sprzedażowym natrafić możemy na przystawki USB, które zdaniem sprzedających zapewniają ochronę przeciwko sieci 5G. Wedle opisu, mają tworzyć barierę dla promieniowania elektromagnetycznego z pobliskich anten.

"Modem wyposażony został w 3 odbiorniki sieciowe w nanotechnologii działające do 10 metrów od urządzenia do którego są podpięte" – brzmi opis w jednej z ofert. "Po podpięciu modemu, wydobywające się światło informuje o działaniu odbiorników odbijających 5G które zagrażają życiu oraz zdrowiu człowieka – czytamy.

Sprzedawca gwarantuje też całodobowe działanie i żywotność urządzenia na poziomie 300 tys. godzin. A co oferuje w istocie? Odpowiedź brzmi: diody LED.

Tak, widoczne powyżej urządzenie to po prostu lampka na USB. Nawet na załączonych do oferty zdjęciach, obok złowrogiego napisu STOP 5G, widać doskonale trzy diody i zestaw rezystorów SMD. Jedyną funkcją niniejszego sprzętu jest więc... świecenie.

Na AliExpress podobne gadżety kosztują w okolicach 1 dol. Tutaj niejaki Macocoszek, bo tak brzmi login sprzedającego, życzy sobie aż 140 zł. Cóż, droga ta naklejka. Choć i tak tańsza niż w Wielkiej Brytanii, gdzie za zbawienne pendrive'y 128 MB ktoś zażyczył sobie bagatela 300 funtów (ok. 1470 zł).

Wysłaliśmy zapytanie do Allegro, czy zamierzają interweniować. Fakt faktem opis oferty wyraźnie wprowadza w błąd, co jest sprzeczne z regulaminem platformy.

© dobreprogramy
s