PhotoMirage PhotoMirage

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz progr​am
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PhotoMirage to program graficzny, pozwalający łatwo animować fragmenty zdjęć. Oznaczając fragmenty, które powinny się ruszać i które powinny zostać nieruchome, program pozwala ożywić wodospady, chmury, płomienie, nadać zdjęciom efekty artystyczne lub psychodeliczne.

Obsługa programu jest relatywnie łatwa, ale trzeba zapoznać się z trzema podstawowymi narzędziami. Maska (ikona flamastra) pozwala nam zamalować fragmenty zdjęcia, które nie będą ruchome. Możemy sterować twardością i wielkością pędzla i powiększeniem obrazu, możemy więc dość precyzyjnie oznaczyć obszary zdjęć.

Kierunek ruchu wyznaczamy strzałkami, których pozycję, długość i kierunek możemy w każdej chwili zmienić. Punkty i fragmenty, które mają pozostać na swoim miejscu niezależnie od animowanego obszaru, oznaczamy kotwicami (kwadraty). W ten sposób unikniemy na przykład rozciągania granicy zdjęć, zakrzywiania horyzontu, rozdwajania się linii i tym podobnych niepożądanych efektów. Elementy wyznaczające kształt animacji można też przeglądać na osobnych warstwach, zaznaczać grupowo i przenosić. PhotoMirage ma też proste narzędzie do poprawiania barw i kontrastu zdjęć.

Animację można w dowolnym momencie podejrzeć i poprawić wprowadzone zmiany. Gdy będziemy zadowoleni z efektu, możemy zapisać animację jako film lub animowany GIF. Animowane obrazy można też udostępnić w mediach społecznościowych bezpośrednio z programu.

Wersja testowa programu działa bez ograniczeń przez 15 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!