r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PhotoScape X 2.5

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć

Photoscape to przeglądarka i edytor zdjęć, w którym można poprawić niedoskonałości, nałożyć na zdjęcia ciekawe efekty, zrobić animowane GIF-y lub połączyć kilka zdjęć w jedno.

Galeria programu

Przeglądarka pozwala obejrzeć zdjęcia na dysku, wraz z dołączonymi do nich metadanymi, jak informacje o aparacie oraz miejsce, w którym zdjęcie zostało zrobione. Tu można także od razu obrócić zdjęcie, zmienić jego rozmiar lub wszystkie metadane usunąć.

Edytor pozwala zdjęcie dowolnie obrócić, zmienić kadr, zmienić proporcje obrazu oraz wyprostować horyzont. W narzędziach dostosowania znajdziemy automatyczne ustawienie kontrastu i poziomów jasności zdjęcia, a także suwaki do ustawienia ręcznie jasności obszarów oświetlonych, głębi cieni, jaskrawości barw, a także korektę oświetlenia z tyłu. Ponadto możemy tu zdjęcie rozmyć, wyostrzyć, wybrać neutralny (szary) kolor i pozbyć się barwy oświetlenia (na przykład żółtej na zdjęciach z imprezy). Ponadto można podmienić kolory, zamienić zdjęcia na czarno-białe, sepię, negatyw lub podkreślić tylko jeden kolor.

W dalszych panelach znajdziemy bogatą kolekcję filtrów imitujących analogowe filmy i niedoskonałości starych obiektywów, różne artystyczne efekty i ramki. Edytor ma także tryb wstawiania, w którym do zdjęcia można dodać tekst, inny obrazek lub kształt. W trybie malowania można na zdjęciu namalować coś ręcznie, a także przyciemnić lub rozjaśnić fragmenty zdjęcia oraz usunąć niedoskonałości skóry osób na zdjęciach.

Wiele z tych czynności można wykonać na kilku zdjęciach na raz, korzystając z kolejki, gdzie możemy ustawić rozmiar zdjęć, efekty i poprawki. Z kilku zdjęć można złożyć kolaż, korzystając z jednego z dostępnych szablonów lub po prostu układając zdjęcia koło siebie. Tworzenie GIF-ów jest równie proste – wystarczy przeciągnąć kilka zdjęć, wybrać docelowy rozmiar pliku i przejście między zdjęciami. Program ma także możliwość przygotowania zdjęć do druku, przechwytywania zrzutów ekranu i próbnik kolorów, który może pobrać wartość z dowolnego miejsca na ekranie.

Program Photoscape jest darmowy, ale można w nim kupić także wersję Pro, w której znajdziemy 50 efektów, 90 filtrów imitujących światło wpadające na kliszę, 140 ramek, 180 kształtów wektorowych do wykorzystania, 140 wzorków i 350 szablonów dla kolaży. W zasobniku narzędzi zaś wersja Pro odblokuje możliwość sterowania poziomami, krzywymi, bardziej zaawansowane ustawienia balansu bieli oraz pędzel klonujący, który można wykorzystać do retuszu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Blackbox, Tower Dash, Photoscape X, pCon.planner i Third Eye – najciekawsze programy tygodnia

8
OPROGRAMOWANIE 28.05.2016 | Anna Rymsza

Zapraszam Was na kolejny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Zbliża się Dzień Dziecka, więc w tym tygodniu zaczniemy od gier. A Skyrocket Story W grze dostaniemy 46 plansz. Na każdej z nich należy poprowadzić rakietę kosmiczną od startu do lądowania na planecie umieszczonej w górnej części ekranu. Sterowanie do łatwych nie należy, bo najpierw trzeba wybrać odpowiedni tor lotu, a następnie idealnie trafić w moment uruchomienia silnika i posłania rakiety w górę. Każda nieudana próba oznacza, że przygodę trzeba zaczynać od początku. Dodatkowo, na kolejnych planszach…

Uporządkuj wakacyjne wspomnienia: najlepsze programy dla fotografów-amatorów

61
OPROGRAMOWANIE 12.09.2015 | Anna Rymsza

Sezon urlopowy powoli dobiega końca i coraz mniej myślimy o wyjazdach, a coraz więcej o tym, co z nich przywieźliśmy. Dziś prawie każdy ma aparat fotograficzny w kieszeni i najwyższa pora zająć się zdjęciami, które podczas urlopu zostały zapisane w jego pamięci. Podobny przegląd przygotowaliśmy dla Was rok temu, ale w ciągu tego czasu sporo zmieniło się na rynku programów dla fotografów-amatorów. Przede wszystkim Microsoft i Apple dołączyli do swoich systemów operacyjnych narzędzia, które pomogą w porządkowaniu wspomnień i przygotowaniu ich do pokazywania znajomym. Dla wielu osób będą to…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.