reklama

Photomatix Pro 6.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photomatix Pro to profesjonalny program do tworzenia obrazów o dużej rozpiętości tonalnej z użyciem techniki High Dynamic Range Imaging.

Do dyspozycji użytkownika jest metoda Exposure Blending (lub Exposure Fusion), dzięki której możliwe jest tworzenie obrazów o bardzo szerokim zakresie tonalnym z wielu ekspozycji o różnym stopniu naświetlenia oraz HDR Tone Mapping — metoda poprawiająca kontrast obszarów zacienionych oraz mocno oświetlonych przy użyciu kilku ekspozycji (najczęściej trzech). Metoda Exposure Fusion jest nieoceniona przy tworzeniu równomiernie oświetlonych panoram z wielu ujęć, dzięki możliwości wyrównywania zdjęć względem charakterystycznych elementów. Program umożliwia również imitację rozszerzenia zakresu tonalnego zdjęcia, jeśli mamy do dyspozycji jedynie jedno ujęcie i podamy je wielokrotnie (kilka razy ten sam plik).

Dodatkowo Photomatix Pro został wyposażony w algorytmy usuwające szumy ze zdjęć oraz niwelujące efekty „duchów” spowodowane obecnością poruszających się elementów na długo naświetlanych zdjęciach.

Nowości w wersji 4.x

Najciekawszą nowością w wersji 4.0 programu jest bardzo proste w użyciu narzędzie do usuwania „duchów” — wystarczy zaznaczyć zamazany obszar obrazu i wybrać zdjęcie, którego fragmentem ten obszar zostanie zastąpiony. Poza tym Photomatix Pro 4.0 został uzbrojony w nowe algorytmy usuwania szumów, które czyszczą zdjęcia przed tworzeniem obrazu HDR, co gwarantuje wysoką jakość końcowego obrazu (oczywiście nadal można używać starej metody, gdzie odszumiany był tylko obraz końcowy).

Jedna z metod przetwarzania obrazu, Tone Compressor, zyskała poprawiony rendering oraz nowe ustawienia. Ponadto w tej wersji programu Tone Mapping i Exposure Fusion można wykonać na tym samym zestawie zdjęć używając jednego okna, wystarczy wybrać metodę przetwarzania na górze panelu z ustawieniami. Oczywiście można to robić w czasie pracy i porównywać efekty. Nowością jest również podgląd zapamiętanych ustawień (wbudowanych i użytkownika, w dwóch „bibliotekach”) na załadowanym zestawie zdjęć w postaci paska z miniaturami. Na koniec, Photomatix Pro 4.0 pozwala na zastosowanie metody Tone Mapping również na pojedynczym obrazie, ale tylko w trybie 8 bitów na kanał.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Cena, jakość, idiotoodporność, niezawodność.
Na pewno jakieś są :-)
ocena użytkownika

Najlepszy program do tworzenia HDR'ów na jaki się do tej pory natknąłem. Robi co do niego należy. Dobry do tworzenia kreatywnych efektów i odrealnionych obrazków zatopionych w sennej mgiełce.

17.10.2010 12:27 | Recenzja do wersji 4.0

Komentarze

0 nowych
  #9 16.06.2012 13:15

Bardzo ciekawy program. Do ideału brakuje mu jeszcze kilku drobiazgów no ale da się to przeboleć.

  #8 27.04.2012 16:51

Polecam program, mega efekty, choć program jest po angielsku to w niczym nie przeszkadza, gdyż wiele rzeczy jest domyślnych. A Ci co nie znają języka obcego to już ich problem

  #7 05.04.2012 18:12

Nie wylgąda tylko na pewno jest to latarnia w Rozewiu......pisze to jej prawie sąsiad...

  #6 08.02.2012 14:27

nie ma tego po polsku ; //

  #5 29.09.2010 23:01

a spolszczenie można do tego gdzieś pobrać?

  #4 09.07.2010 11:09

Program bardzo fajny. Przydatny. Można ciekawe efekty robić (z przegięcie zakresu tonalnego).
No i ta cena bajeczna :) czyta RAW'y, no rewelka.

zagorskid   10 #3 23.05.2010 12:37

Aleście się zdjęcia doczepili :P.

Program super, jak dla mnie najlepszy do zabawy mikrokontrastem w hdr i uzyskiwania surrealistyczny efektów.
Do robienia HDR-ów tak, żeby nie było widać, że to HDR-y lepszy wydaje się być Dynamic-Photo HDR ;).

  #2 23.05.2010 09:15

Wyobrażałem sobie, że latarnia morska musi być dużo wyższa. A to wystaje tylko z drzew.

  #1 25.04.2010 11:23

Fotka w programie wygłąda na latarnie morską w Rozewiu

reklama