Photomatix Pro 6.0.3

Strona główna Windows Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photomatix Pro to profesjonalny program do tworzenia obrazów o dużej rozpiętości tonalnej z użyciem techniki High Dynamic Range Imaging.

Do dyspozycji użytkownika jest metoda Exposure Blending (lub Exposure Fusion), dzięki której możliwe jest tworzenie obrazów o bardzo szerokim zakresie tonalnym z wielu ekspozycji o różnym stopniu naświetlenia oraz HDR Tone Mapping — metoda poprawiająca kontrast obszarów zacienionych oraz mocno oświetlonych przy użyciu kilku ekspozycji (najczęściej trzech). Metoda Exposure Fusion jest nieoceniona przy tworzeniu równomiernie oświetlonych panoram z wielu ujęć, dzięki możliwości wyrównywania zdjęć względem charakterystycznych elementów. Program umożliwia również imitację rozszerzenia zakresu tonalnego zdjęcia, jeśli mamy do dyspozycji jedynie jedno ujęcie i podamy je wielokrotnie (kilka razy ten sam plik).

Dodatkowo Photomatix Pro został wyposażony w algorytmy usuwające szumy ze zdjęć oraz niwelujące efekty „duchów” spowodowane obecnością poruszających się elementów na długo naświetlanych zdjęciach.

Nowości w wersji 4.x

Najciekawszą nowością w wersji 4.0 programu jest bardzo proste w użyciu narzędzie do usuwania „duchów” — wystarczy zaznaczyć zamazany obszar obrazu i wybrać zdjęcie, którego fragmentem ten obszar zostanie zastąpiony. Poza tym Photomatix Pro 4.0 został uzbrojony w nowe algorytmy usuwania szumów, które czyszczą zdjęcia przed tworzeniem obrazu HDR, co gwarantuje wysoką jakość końcowego obrazu (oczywiście nadal można używać starej metody, gdzie odszumiany był tylko obraz końcowy).

Jedna z metod przetwarzania obrazu, Tone Compressor, zyskała poprawiony rendering oraz nowe ustawienia. Ponadto w tej wersji programu Tone Mapping i Exposure Fusion można wykonać na tym samym zestawie zdjęć używając jednego okna, wystarczy wybrać metodę przetwarzania na górze panelu z ustawieniami. Oczywiście można to robić w czasie pracy i porównywać efekty. Nowością jest również podgląd zapamiętanych ustawień (wbudowanych i użytkownika, w dwóch „bibliotekach”) na załadowanym zestawie zdjęć w postaci paska z miniaturami. Na koniec, Photomatix Pro 4.0 pozwala na zastosowanie metody Tone Mapping również na pojedynczym obrazie, ale tylko w trybie 8 bitów na kanał.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Photomatix Pro 5.1 ze specjalnymi ustawieniami dla architektury

1
08.09.2015  •  Anna Rymsza

W naszej bazie programów znajdziecie już wersję 5.1 programu Photomatix Pro, przeznaczonego do składania obrazów HDR, dostępnego dla systemów Windows, OS X i jako wtyczka do programu Adobe Lightroom. W wersji 5.1 programu dodana została możliwość otwierania RAW-ów z najnowszych aparatów fotograficznych, jak Nikon D7200, Canon G7X, EOS M3 i 750D/760D (T6i/T6s). Ponadto w tej wersji programu można dodawać ustawienia predefiniowane jako ulubione, klikając „gwiazdkę” koło miniatury. Można oczywiście przełączyć widok listy tak, aby widoczne były tylko ulubione ustawienia. Ponadto dedykowany…

Recenzje użytkowników

Cena, jakość, idiotoodporność, niezawodność.
Na pewno jakieś są :-)
ocena użytkownika

Najlepszy program do tworzenia HDR'ów na jaki się do tej pory natknąłem. Robi co do niego należy. Dobry do tworzenia kreatywnych efektów i odrealnionych obrazków zatopionych w sennej mgiełce.

17.10.2010 12:27 | Recenzja do wersji 4.0

Komentarze

0 nowych
  #9 16.06.2012 13:15

Bardzo ciekawy program. Do ideału brakuje mu jeszcze kilku drobiazgów no ale da się to przeboleć.

  #8 27.04.2012 16:51

Polecam program, mega efekty, choć program jest po angielsku to w niczym nie przeszkadza, gdyż wiele rzeczy jest domyślnych. A Ci co nie znają języka obcego to już ich problem

  #7 05.04.2012 18:12

Nie wylgąda tylko na pewno jest to latarnia w Rozewiu......pisze to jej prawie sąsiad...

  #6 08.02.2012 14:27

nie ma tego po polsku ; //

  #5 29.09.2010 23:01

a spolszczenie można do tego gdzieś pobrać?

  #4 09.07.2010 11:09

Program bardzo fajny. Przydatny. Można ciekawe efekty robić (z przegięcie zakresu tonalnego).
No i ta cena bajeczna :) czyta RAW'y, no rewelka.

zagorskid   10 #3 23.05.2010 12:37

Aleście się zdjęcia doczepili :P.

Program super, jak dla mnie najlepszy do zabawy mikrokontrastem w hdr i uzyskiwania surrealistyczny efektów.
Do robienia HDR-ów tak, żeby nie było widać, że to HDR-y lepszy wydaje się być Dynamic-Photo HDR ;).

  #2 23.05.2010 09:15

Wyobrażałem sobie, że latarnia morska musi być dużo wyższa. A to wystaje tylko z drzew.

  #1 25.04.2010 11:23

Fotka w programie wygłąda na latarnie morską w Rozewiu

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi