Photoscape Photoscape 3.7

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photoscape to bardzo proste i co najważniejsze darmowe narzędzie przeznaczone do obróbki fotografii dla niezaawansowanych użytkowników.

Edytor zdjęć z funkcją przeglądarki oraz pokazu slajdów

Photoscape wyposażony jest w przeglądarkę zdjęć, z poziomu której można przygotować pokaz slajdów, oraz w edytor. W edytorze można pracować nad pojedynczym zdjęciem lub załadować od razu całą serię. Do dyspozycji mamy tu narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia, dostosowanie jasności, kontrastu i kolorów (również automatyczne), oraz korektę oświetlenia w tle i filtry (obszar ostrości, poświata, barwienie, zdjęcie czarno-białe i podobne). Ponadto możemy tu usunąć efekt czerwonych oczu, wykonać podstawowy retusz za pomocą klonowania oraz dodać do zdjęć ciekawe elementy. Do wyboru mamy kilka zabawnych ramek, tekst i komiksowe dymki.

Kolaże ze zdjęć, zmiana nazw plików i wiele innych

Photoscape został również wyposażony w narzędzia do masowej zmiany nazw plików oraz przechwytywania zrzutu pulpitu. Ponadto w tym programie możliwe jest tworzenie animowanych grafik GIF, łączenia wielu zdjęć w jedne plik lub cięcie jednego obrazu na mniejsze na potrzeby stron internetowych. Ważnym punktem na liście jest możliwość konwersji plików RAW z aparatów cyfrowych do obrazów JPG, które odczyta każdy program graficzny. Program umożliwia również pobranie koloru z punktu na zdjęciu i przygotowanie zdjęć do druku.

Ciekawą funkcją tego programu jest wyszukiwanie twarzy. Dzięki niemu Photoscape pozwala z pewną tolerancją znaleźć zdjęcia podobnych twarzy w Internecie. Nie jest to szczyt techniki, ale może z czasem zostanie dopracowane.

Kluczowe cechy programu:

  • darmowy edytor zdjęć o rozbudowanych możliwościach
  • zintegrowane narzędzia do przeglądania grafiki i wyświetlania pokazów slajdów
  • wygodna korekta podstawowych atrybutów zdjęć
  • masowa zmiana nazw plików graficznych
  • wywoływanie RAW-ów do formatu JPG

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, prosty i przejrzysty interfejs, konwertuje pliki RAW, bardzo dużo różnych filtrów, można np. przetwarzać wiele fotek naraz.
Brak na Linuksa jak i aktualizacji samego programu.
ocena użytkownika
23.01.2019 06:45 • Recenzja do wersji 3.7

Ogólnie to prosty a zarazem ciekawy swoją drogą program do obróbki zdjęć. Wygląd samego programu jest może troszkę archaiczny ale za to posiada ogrom różnych funkcji i filtrów, którymi rzecz jasna poprawimy wygląd naszych fotek. Photoscape to taki mały kombajn którego wyposażono w moduły do przeglądania jak i edycji zdjęć. Możemy także tworzyć układy z kilku fotografii, robić animowane GIFy a nawet drukować obrazy czy kalendarze.

Martwi mnie jedynie brak aktualizacji przez co ciężko go polecać. Niestety.

Łatwy w obsłudze, dużo funkcji i efektów, nie obciąża komputera
brak
ocena użytkownika
16.07.2017 14:58 • Recenzja do wersji 3.7

Program jest po prostu świetny. Ma mnóstow ciekawych funkcji, efektów kliszy, dodatków, ramek do zdjęć. Pozwala na umieszczanie tekstów na fotografiach, rysowanie itd. Jest super prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jest swietną alternatywą dla skomplikowanego i zaawansowanego kombajnu jakim jest Photoshop, nie spowalnia komputera. Idealny na początek przygody z obróbka zdjęć. :)