Photoscape Photoscape 3.7

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photoscape to bardzo proste i co najważniejsze darmowe narzędzie przeznaczone do obróbki fotografii dla niezaawansowanych użytkowników.

Photoscape wyposażony jest w przeglądarkę zdjęć, z poziomu której można przygotować pokaz slajdów, oraz w edytor. W edytorze można pracować nad pojedynczym zdjęciem lub załadować od razu całą serię. Do dyspozycji mamy tu narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia, dostosowanie jasności, kontrastu i kolorów (również automatyczne), oraz korektę oświetlenia w tle i filtry (obszar ostrości, poświata, barwienie, zdjęcie czarno-białe i podobne). Ponadto możemy tu usunąć efekt czerwonych oczu, wykonać podstawowy retusz za pomocą klonowania oraz dodać do zdjęć ciekawe elementy. Do wyboru mamy kilka zabawnych ramek, tekst i komiksowe dymki.

Photoscape został również wyposażony w narzędzia do masowej zmiany nazw plików oraz przechwytywania zrzutu pulpitu. Ponadto w tym programie możliwe jest tworzenie animowanych grafik GIF, łączenia wielu zdjęć w jedne plik lub cięcie jednego obrazu na mniejsze na potrzeby stron internetowych. Ważnym punktem na liście jest możliwość konwersji plików RAW z aparatów cyfrowych do obrazów JPG, które odczyta każdy program graficzny. Program umożliwia również pobranie koloru z punktu na zdjęciu i przygotowanie zdjęć do druku.

Ciekawą funkcją tego programu jest wyszukiwanie twarzy. Dzięki niemu Photoscape pozwala z pewną tolerancją znaleźć zdjęcia podobnych twarzy w Internecie. Nie jest to szczyt techniki, ale może z czasem zostanie dopracowane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwy w obsłudze, dużo funkcji i efektów, nie obciąża komputera
brak
ocena użytkownika

Program jest po prostu świetny. Ma mnóstow ciekawych funkcji, efektów kliszy, dodatków, ramek do zdjęć. Pozwala na umieszczanie tekstów na fotografiach, rysowanie itd. Jest super prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jest swietną alternatywą dla skomplikowanego i zaawansowanego kombajnu jakim jest Photoshop, nie spowalnia komputera. Idealny na początek przygody z obróbka zdjęć. :)

16.07.2017 14:58 | Recenzja do wersji 3.7
bogaty zestaw oryginalnych efektów i filtrów, dużo funkcji, prosta domyślna obsługa, darmowy
niektóre narzędzia są mało funkcjonalne, niepełne tłumaczenie na jęz. polski
ocena użytkownika

Program ma nietypowy interfejs, ale jest bardzo łatwy w użyciu i wyposażony w wiele narzędzi, filtrów, funkcji, nadaje się do amatorskich zastosowań. Można w tym programie zmienić rozmiar zdjęć, kolorystykę i jasność, balans bieli, jest korekcja światła, dodawanie tekstu, przycinanie, usuwanie efektu czerwonych oczu. Jest narzędzie do tworzenia tzw. chmurek z napisami i bogaty zestaw różnych ramek. Photoscape może stworzyć jeden plik z kilku fotografii, animowane GIF, przechwytywanie zrzutów ekranu, jest konwersja wsadowa, dzielenie i łączenie zdjęć. Narzędzi w programie jest sporo, ale są niestety dość proste - nie mają szczegółowych ustawień jak w zaawansowanych edytorach, pomimo to program jest bardzo atrakcyjny i wart polecenia.

07.07.2016 14:48 | Recenzja do wersji 3.7