Pierwszy polski kiosk z e-gazetami

Strona główna Aktualności

O autorze

Już niedługo będziemy mogli kupować czasopisma w Internecie nie tylko w wersji papierowej. Uruchomienie takiego przedsięwzięcia planuje firma NetPress. W zamierzeniu internetowy kiosk ma dostarczać przez sieć czasopisma w wersji elektronicznej.

Projekt bazuje na wykorzystaniu technologii Zinio, zmieniającej drukowane wersje magazynów na ich cyfrowe odpowiedniki. NetPress ma oferować tą samą zawartość, tą samą grafikę i ten sam wygląd, co wersja drukowana ulubionej gazety, a wszystko wzbogacone o interaktywność. Czasopisma będzie można pobrać, dzięki czemu będzie można korzystać z nich również bez podłączenia do sieci.

Aby korzystać z elektronicznej prasy niezbędny będzie Zinio Reader, darmowy program, który pozwoli pobrać i czytać czasopisma, program zapewnia też opcje powiększenia, wyszukiwanie, spis treści, a także możliwość przesłania mailem pisma do znajomego.

Obecnie witryna kiosku jest w fazie testowej, nie wiadomo jeszcze jakie czasopisma będzie oferował NetPress, sama koncepcja jest jednak bardzo ciekawa, a efekt jaki oferuje przeglądarka Zinio Reader sprawia bardzo korzystne wrażenie, animowane przewracanie stron powoduje wrażenie zbliżone do przeglądania pisma papierowego. W związku z tym, że polski kiosk będzie działał we współpracy z największym dystrybutorem czasopism cyfrowych w USA, prawdopodobnie prócz polskich tytułów dostępna będzie również bogata baza pism zagranicznych.

Niewątpliwie o sukcesie bądź porażce przedsięwzięcia na polskim rynku zadycyduje w dużej mierze cena. Jeśli ceny oferowanych czasopism będą wyraźnie niższe od papierowych odpowiedników wydaje się, że sukces jest bardzo prawdopodobny.

Zainteresowanych e-kioskiem zapraszamy do odwiedzenia testowej strony przedsięwzięcia i pobrania programu Zinio Reader oraz próbki magazynu. Oficjalne rozpoczęcie działalności planowane jest na początek czerwca.

© dobreprogramy
s