E-czytelnicze przedwiośnie w Sopocie z PocketBook i Legimi

E-czytelnicze przedwiośnie w Sopocie z PocketBook i Legimi01.03.2018 10:12
E-czytelnicze przedwiośnie w Sopocie z PocketBook i Legimi
Redakcja

PocketBook, Legimi i Biblioteka Sopocka nawiązują ścisłą współpracę i oferują e-czytelniczą rewelację dla mieszkańców Sopotu.

W ostatnich dniach lutego czytelnicy Biblioteki Sopockiej otrzymali do dyspozycji niebagatelne rozwiązania: 30 czytników PocketBook i pakiet 22 tysięcy e-booków Legimi. Urządzenia będą wypożyczane, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie Biblioteki, na miesiąc wraz z kodem aktywującym dostęp do wirtualnej biblioteki osobom, które są mieszkańcami Sopotu i posiadają kartę biblioteczną,

„Nawiązanie współpracy z Biblioteką Sopocką jest dla nas fantastycznym wydarzeniem”, nie ukrywa swojej radości Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. „Tym większy jest to sukces, że możemy realizować wiele działań wraz z firmą Legimi, oferując szerokie możliwości e-czytelnicze mieszkańcom Sopotu. Dodatkowym entuzjazmem napawa nas fakt, że dotrzemy również do nowych użytkowników, w tym osób starszych, dla których czytnik może okazać się przyjaznym i bezpiecznym dla wzroku urządzeniem, pozwalającym na długie lektury nawet w trudnych warunkach oświetlenia”.

Elektroniczne zasoby platformy Legimi są znane sopocianom od trzech lat. W tym czasie ?e-booki były dostępne na tabletach, smartfonach i nielicznych czytnikach, co znacznie ograniczało miłośnikom e-czytania możliwość korzystania z nich.

„Cieszymy się, że zagraniczni partnerzy, tacy jak PocketBook, włączają się w budowanie polskiego ekosystemu wypożyczeń bibliotecznych”, deklaruje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. „Uwzględniamy w nim zarówno potrzeby czytelników, dając dostęp do nowości ?i bestsellerów, ale również samych bibliotek i wydawców. Wielu czytelników chce korzystać ?z ebooków na dedykowanych czytnikach, a PocketBook jest jednym z kluczowych partnerów dla Legimi w tym obszarze."

350210905805907905

Dyrekcja Biblioteki Sopockiej, zachęcona dużą popularnością elektronicznych form czytania przygotowała szereg wydarzeń promujących modele PocketBook i ofertę Legimi.

„Co roku organizujemy około tysiąca wydarzeń o różnej skali i tematyce. Bierze w nich udział ponad 25 tysięcy osób, a wiele z nich jest żywo zainteresowana nowymi formami czytelnictwa”, wyjaśnia Roman Wojciechowski, dyrektor Biblioteki. „Spotkania klubów dyskusyjnych, czytanie książek najmłodszym, czy spotkania autorskie to doskonała okazja, aby popularyzować e-czytanie. Jednak najbardziej cieszy nas chęć naszych czytelników do uczestniczenia w kursie korzystania z czytników. Dzięki firmom PocketBook i Legimi teraz mamy nie tylko o czym, ale i z czym prowadzić takie spotkania”.

Na początek Biblioteka udostępni 15 modeli Touch Lux 3, trzy czytniki Touch HD oraz dwa urządzenia PocketBook Touch HD 2 wypożyczone od producenta, a także 10 własnych czytników Touch Lux 3.

Użytkownicy mogą także korzystać z kilkuset kodów otwierających dostęp do platformy Legimi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)