Aplikacja Google lepiej ogarnie natłok informacji – Kiosk przestanie być potrzebny?

Aplikacja Google lepiej ogarnie natłok informacji – Kiosk przestanie być potrzebny?

07.12.2016 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z podstawowych aplikacji w Androidzie jest Google, wbudowana w system wyszukiwarka, która obecnie służy nie tylko do szukania interesujących nas danych, ale stanowi też centrum z najważniejszymi informacjami. Najnowsza aktualizacja grupuje pokazywane informacje na dwie podstawowe sekcje, co powinno pozytywnie wpłynąć na szybki dostęp do wybranych danych.

W większości urządzeń z Androidem do aplikacji Google zyskamy dostęp po przytrzymaniu przycisku home. To w tym miejscu znajdziemy aktualną prognozę pogody, wiadomości z serwisów dobranych przez Google na podstawie naszych zainteresowań czy choćby wynik meczu reprezentacji Polski. Jeśli korzystamy z innych usług Google, to także zobaczymy spis najbliższych spotkań, informacje o korkach na drodze do pracy czy dane o komunikacji miejskiej.

To wszystko dostajemy w jednym strumieniu, na różnych kartach, co przy ich dużej ilości, sprawia, że odnalezienie konkretnej informacji może trochę potrwać. W końcu Google zdecydowało się nam pomóc i z najnowszą aktualizacją, podzieliło całość na dwie sekcje. W pierwszej mamy dostęp do prognozy pogody i treści zebranych ze serwisów informacyjnych. Całość zbliżona jest do Kiosku Google Play i aplikacje powoli zaczynają się dublować, może niebawem wypadałoby je połączyć.

Obraz

Druga sekcja, Upcoming, gromadzi dane na podstawie naszej aktywności w usługach Google. Tutaj znajdziemy informacje o zbliżających się urodzinach znajomych, natężeniu ruchu drogowego czy dane o komunikacji miejskiej. Sekcja jest jakby centrum danego użytkownika, które przekazuje najświeższe dane głównie o tym co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Aktualizacja wprowadzana jest stopniowo. Obecnie udostępniona została dla użytkowników mieszkających w USA. W innych krajach ma pojawić się w najbliższym czasie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)